| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko,

Školy možná spády mají, ale všechny obce nemají spádovou školu.Třeba ta naše. Plus celou tuhle debatu spustilo to, že v Praze není místo na středních, zejména gymplech, protože se jim tam derou středočeši. Takže ono jde i o střední školství.

nesouhlasím. TAHLE diskuze, tady na Rodině, je k článku, kde se řeší případná spádovost pro mateřiny a základky. o středních školách v článku v tomto směru nic nebylo. a tu diskuzi o spádovosti pro děti děti ze základky (a mateřiny) taky nespustily letošní neúspěšní uchazeči o střední, ale běží tu už několik let (ehm, u mateřin už minimálně před 20 lety, ale tam se nedostatek míst tak nějak průběžně zvládá - např. legislativní podpora firemních školek či soukromých skupin... nebo i zákaz dělat pořadníky pro děti roky dopředu, jako to některé školky měly, když mi nastupovala nejstarší, jak jsem tehdy s hrůzou zjistila). místa pro mimospádové děti (a ano, stejně i nedostatek míst na středních) se řešily i loni a předloni... a spády na základkách i dříve, kdy se třeba na té naší kvůli tomu snižovala kvalita výuky, jak se škola a provozovatel pokoušeli vyhovět většímu a většímu počtu zájemců, už když do ní nastupoval můj nejmladší, který je teď už na střední.

ta debata o spádech pro základky bych řekla, že je vyústěním toho, že Praha 6 letos u zápisů požadovala čestné prohlášení rodičů, že ve spádu nejenom mají trvalé bydliště, ale taky tam i žijí. tamní starosta veřejně prohlašoval, že je připraven se kvůli tomu případně soudit i se státem, bude-li to potřeba, protože kritérium pouze trvalého bydliště je nevyhovující. a co jsem tak postřehla, ostatní starostové sice tak razantní nebyli, nicméně i oni požadovali nějaké řešení od státu či jednání s ministrem. to vše se řešilo ještě před přijímačkami na střední. mmch u těch bych Středočechy v Praze vůbec neřešila. na střední se tu dostali jenom ti, co byli lepší než Pražáci. to mi přijde docela spravedlivé. střední školy nejsou povinné a mohou si uchazeče vybírat dle svých potřeb.

Školy možná spády mají, ale všechny obce nemají spádovou školu.
což je ovšem chyba těch obcí a není spravedlivé chtít po ostatních obcích, aby hasily problémy za ty obce, které se na své povinnosti vybodly.

Komplikace ti vznikají všude, kde se nepotkává tvoje pracovní doba (+ dojezd) s pracovní dobou instituce. U nás MŠ a družiny do 15.30. Plus spádovost ještě neznamená automaticky blízkost nebo existenci dopravního spojení (natož ještě v kombinaci s dopravou do zaměstnání).
ano, to chápu. a právě to je jeden z důvodů, proč žiju v Praze. nemusím tyhle a podobné radosti menších měst/vesnic řešit. na druhou stranu děti vychovávám v 1+1 u magistrály. vždycky je to něco za něco ~d~ nicméně základní škola je pro děti povinná a přijde mi správné, pokud je prvořadě pro děti z okolí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.