| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Není to urban legend.

Chodila jsem na školkové plavání v roce 1968/9, a nevím tedy, zda to bylo od školky, nebo mě tam dali v dobré víře rodiče, ale opravdu mě na hloubce (pro mě, možná tam bylo jenom 120-130) odtlačovali dřevěnou tyčí od hrany bazénu. Poprvé jsem si myslela, že je to tyč záchranná, a jak jsem se blížila ke kraji a tyč začala šťouchat u mě do vody, snažila jsem se jí chytit ~d~ Z plaveckých lekcí jsem měla hrůzu.

Pak mě rodiče naučili plavat přes léto, a byla jsem posléze plavec nadšený a poměrně zdatný.

Z týdenních jeslí si pamatuju kurtování do rohu postýlky nebo ohrádky na nočníku, ale nemám to jako úkornou vzpomínku, jen věcnou "nějak se to člověk naučit musí" - byla jsem splachovací, snadno ovladatelné dítě. Sen všech učitelek.

Ve školce mě nutili jíst polévku jen párkrát - vždy jsem se rozbrečela, což mi spustilo krev z nosu. Po pár zachraňovacích akcích a zakrvácených textíliích to učitelky vzdaly, polévku jsem nemusela (nesnášela jsem pepř, který tam bůhvíproč často byl, jinak jsem snědla cokoliv, absolutně nevybíravé dítě).
Žádné jiné násilí, natož fyzické, se mi nedělo. Drobet mě tlouklo nějaké o hlavu větší děvče ve školce, ale nějak jsem to ukličkovala, a hlavně tedy mě to psychicky nijak nesoužilo.

Spolužáci ve školce určitě občas nějakou chytli - mám dojem, že to ve výchově malých dětí byla prostě norma. Ve škole si nevybavuji. Zavírání někam si také nevybavuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.