| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

petluše,
to, že vidíš potenciál na průšvih, to je dobře a první krok k nápravě. Píšeš, že máš hodně tlaků v práci i doma - ale máš nějaké místo "bez tlaků"? Osobně si myslím, že žena by si měla utvořit a uhájit nějaký "svůj" prostor - a je úplně jedno, jestli se bude rýt v zahrádce, tančit salsu, malovat obrazy nebo šplhat na Everest... ale potřebuješ mít nějaké "své" místo... kam za tebou ty tlaky nemůžou... respektive, kam si je nepustíš...
Já jsem outdoorový / sportovní člověk - ale tuhle mě místní debata o plavání nakopla do uvědomění si, proč mám některé sporty vysloveně ráda a vysloveně u nich relaxuju - ať je to běžkování, plavání nebo kajak - jsou to sporty s pravidelným rytmickým pohybem a dýcháním - a jsou to sporty individuální, kde mám čas na přemýšlení, na sebe a ne na všechny ostatní - ale hlavně, je to moment, kdy si můžu v klidu rozmyslet co a jak, a kdy na mě nevyskakují všichni jak čertíci s krabičky s dalšími a dalšími požadavky - kde si můžu v klidu srovna v hlavě věci jako že manžel byl zase protivnej, děti udělaly průser ve škole, v podniku se vyhazuje, kočka se poblila na novou pohovku, rodičům se kupí zdravotní problémy a přibývá věk - a že všichni čekají, že JÁ s tím něco udělám - od banalit typu jak vyčistit pohovku po závažná životní rozhodnutí... a že všichni svorně ignorují moje problémy (i třeba tady na rodině - jak se holky pustily do zakladelky s otcem ležákem - že zranění hlavy a zlámané kosti nejsou "závažný úraz") - že se od ženské očekává, že ona všechny svoje bolístky a problémy prostě "odloží" a bude řešit bolístky a problémy okolí... že bolístky a problémy okolí jsou důležitější, než ty její...

Alkohol je relaxant, ale nenabízí řešení, jen únik, zpomalení mozku a tak... pokud si dáš prostor a čas na přemýšlení, tak obvykle cestu ven z toho kruhu (krysího kolečka) najdeš - a tím jsme u toho tvého prostoru - když jsem venku, tak obvykle mi běží hlava na plné obrátky - ale tím, že do mě nikdo nehučí a nekupí další a další problémy, tak se mi podaří vymyslet nějaká řešení - a jejich posloupnost - ale třeba i to, komu řeknu, že zrovna JEHO problém řešit nebudu a ať si to vyřeší sám - případně koho můžu zapojit do řešení těch menších věcí (typu úklid a vaření doma a čištění pohovky). A kde musím natvrdo lidem oznámit, že některé věci nezvládám a nebudu dělat (od pracovních věcí, kdy proto, že zvládám svoje, tak na mě začnou přihazovat další a další práci dle hesla, že nejvíc se nakládá na vola, který nejvíc táhne - až po věci jako že dvoumetrový potomek se nebude válet doma u počítače zatímco já vláčím pětadvacetikilové pytle s krmivem / zeminou). Překvapivě - pokud tohle člověk řekne natvrdo (potřebuju pomoc / tohle nezvládnu / tohle dělat nebudu), tak lidi nemají problém se zapojit a věci řešit... nejhorší je dělat ze sebe oběť a tiše trpět a táhnout - a pak se z toho zhroutit nebo to doma zapíjet...

Jsme vychované v tom, že ženská zvládne všechno, v práci podává výkony, má vzorně vychované děti, napiglovanou domácnost, peče a zavařuje a pěstuje domácí plodiny, sama je upravená a s úsměvem si bere další a další služby v práci, sama v horečkách vaří čajíčky nemocnému manželovi a dětem, dobrovolničí v útulku a v oddílu dětí (nemluvě o tom, že jezdí fandit o víkendech na závody) a přihodit si péči o stárnoucí rodiče a tchány a invalidního švagra zvládne klidně i s otřesem mozku či zlámanou pánví... ty tlaky jsou hrozné a nevydržela by to ani ženská, natož normální člověk... takže je třeba z toho nějak vykročit, občůrat si svoje rohy a hájit si je. Naučit se říkat NE. Mile, klidně s úsměvem - ale nekompromisně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.