Přidat odpověď
ano Ropucho, velké rozdíly mezi lidmi jistě jsou. Myslím ale, že v dnešní době, kdy se ukončení vzdělání protahuje do stále pozdějšího věku, a odpovídá tomu i výchova ,tak je prostě tvrdé najednou v osmnácti otočit přístup a tvrdě to hodit " koukej makat a přispívat ". Aby nedošlo k omylu, sama jsem od osmnácti chodila do práce a přispívala , ale je to dnes většinový model ? Tehdy v práci, kde jsem byla, paní s maturitou měla "dobré vzdělání ". Dnes mi připadá, že kdo nemá bakaláře, jako by nebyl. Dostat se na vš je mnohem, mnohem, mnohem snazší, mnohem větší část populace může studovat, nemusí se ani dokazovat speciální schopnost, chceš na chemickou vejšku ? nemusíš dělat přijímačky z chemie, jen nějaký obecný testy... atd. Je to velký rozdíl od mé generace husákových děti. Nástup dospělé odpovědnosti se posunuje do pozdějšího věku. A možná i státu vyhovuje ten pozdější nástup mladých do ekonomické aktivity ?
zároveň teda i ti mladí rodiče mají dnes samozřejmě mnohem lepší podporu zdravotnictví než generace rodičů mých, kdy pomoc nula, osvěta nula, máš hodně "opožděný" děti ? špatně pečuješ ! dnes, když máš děti v inkubátoru asi mužeš víc, než si jednou denně zatelefonovat, jestli žijou.
Dnes je naštěstí přístup jiný ve všech směrech. A lidé pak mohou tu dospělou odpovědnost převzít později, než v osmnácti, kdy ještě nejsou dospělí. Kolik žen zde asi má děti, které v osmnácti vyhodily z domu, ať jdou makat...
Předchozí