| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně kalorické tabulky pomohly nejvíc právě v tom, že se ukázalo, že těch bílkovin mám málo. Takže jsem se naučila si bohatě obložit pečivo, často snídám nebo večeřím vajíčka (nebo si dělám do práce různě zapečené v muffinových formičkach v horkovzdušné fritéze). Naučila jsem se jíst tvarůžky (skvělé na zahnání hladu nebo na snídani, když nestíhám, často si je rozpeču v horkovzdušné fritéze), cottage do práce na vydatnější svačinu,když nemám teplé jídlo, naučila jsem se jíst tvaroh (pomazánky, večer na zeleninu místo na pečivo),kuličky z tvarohového těsta na knedlíky (jedna z mála bílkovinových věcí, které je ochotná sníst dcera, ale jen čerstvé, zbytek si pak osmahnu třeba ke snídani nebo si to beru do práce,jen tak suché nebo se zeleninou), balkánský sýr a sýry parmazánového typu (nasypu na salát, do některých polívek, na vajíčka). Často si nosím ovesné vločky (kupuju ty naklíčené, jsou v bezlepkové kvalitě, jiné mě nadýmají), cmrndnu do nich něco vody a jogurt, sním to i jen tak, ale často si to dělàm jako dobrotu do práce pro zvednutí nálady - přidám pokrájené ovoce nebo strouhaná jablka nebo marmeládu, klidně posypu čokoládou, když to potřebuju výživnější tak dám lžíci arašídového másla, tam je tuk i bílkoviny, to už mám jak větší jídlo, fakt to zasytí. A pečené či vcelku dušené maso (nebo pošírované kuřecí prso) v lednici taky chvíli vydrží a dá se to na studeno s pečivem nebo se salátem a zasytí to velmi dobře. Jo a fajn jsou vývary, dá se s nima zahnat hlad v mezičasech, případně večer jako nenáročná večeře, jen do toho hodím syrovou zeleninu - nastrouhanou mrkev, čínské zelí, papriku, pórek.. .co je doma a na co mám chuť. Jinak zkus zaexperimentovat s vaflema, třeba by ti chutnali víc než to pečivo a dá se to připravit do mrazáku (ségra si jinak do mrazáku dávala i domácí chleba, na plátky, rozmražený byl lepší než starý a obecně to často toustuje). Nebo zkus lc verze s kokosovou či jinýma ořechovýma moukama (ségra takhle hodně dělá dezerty).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.