| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Salamajko,
bezlepkové pečivo nemůžu dodnes, přijde mi to hnus... občas si peču banánové muffiny - rozmixovat dva banány a čtyři vejce - a pak do toho dávám kokos, mandle, oříšky (hlavně kvůli tomu, aby to mělo trochu strukturu a nebyl to jen "knedlík"), cranberries (ale i kousky čokolády, prostě co mi pod ruku přijde), naleju do formiček a upeču... vydrží pár dní a je to moje nouzová snídaně - já totiž musím snídat sladké (ovoce) a když to nemám, tak je mi zle - takže ten muffin s banánem (a tou čokoládou, haha) je fajn - a vejce neuvěřitelně zasytí. A člověk to bafne do ruky a sní v podstatě za jakýchkoliv podmínek (v autě při ranním řízení a tak).
Cottage taky považuju za skvělý - dá se připravit na sladko nebo na slano a má poměrně slušný poměr bílkovin a sacharidů - a chutná mi víc než tvaroh.
Brazilský sýrový chleba je bezlepkový a chutný - ale já to teda jím jen čerstvě upečené, nevím jestli to vychladlé není moc gumové.

Dále jsem zjistila, že je mi lépe pokud jím dvakrát denně - ráno mám cottage s ovocem (ano, často jen mraženým) a oříšky a semínky (já teda kokos a mandle, případně chia seeds - jsem alergická na vlašáky a i poslední dobou mi přijde, že i pekany mi drhnou v hubě - a buráky a kešu se mi do toho nějak nehodí) a kafe s mlíkem (když mám moje kozí, tak má 7% tuku). A pak mám mezi třetí a pátou další velké jídlo... obvykle kvůli práci, když mám ranní tak přijdu domů kolem páté, když večerní, tak odcházím kolem třetí... když nejsem v práci, tak mám lehčí oběd (salát - ale obvykle s dressingem, vajíčkem, sýrem, šunkou nebo prostě něčím takovým) a normální večeři s rodinou - ale té si dávám málo - nebo si i nedám - už si rodina zvykla na to, že večer s nimi ráda posedím, ale prostě se nenacpu nebo si i dám něco malého nebo i něco úplně jiného, než mají oni.

Snahy se STOBem, kde doporučují čtyři až pět malých jídel denně mě zanechaly neustále hladovou a počítající minuty do dalšího jídla... jsem zjevně typ krokodýl, co se potřebuje pořádně najíst (ne přežrat, tím pořádně myslím to, že je to vydatné jídlo) a pak nepotřebuje jíst klidně po zbytek dne...

Na hubnutí mi ale diety samy o sobě nefungují, já jsem typ, co potřebuje malý dvůr a dlouhý bič... musím makat a hýbat se.

Další postřeh - nevím, kolik ti je - ale já jsem strašně přibrala kolem přechodu - sešlo se mi to teda s covidem (omezení pohybu, výletů, sportu atd.) - ale to jsem přibírala a vůbec jsem nevěděla jak a proč... začala jsem hubnout zase až teď - rozhodně kombinace práce (a potažmo omezeného přístupu k lednici ~f~), ale myslím, že vyrovnání hormonů taky hodně pomohlo - protože teď zase hubnu a ani nevím jak...

Myslím, že nejdůležitější je, uvědomit si, kdo jsi a jak tvoje tělo funguje - a přizpůsobit se tomu - připravovat si jídla, která ti chutnají a ta trochu upravit (já jsem od jogurtu s jahodovými kellogsy přešla na ovoce s cottagem a oříšky) a upravit i jídelníček podle toho, na co má tělo chuť - podle toho, kolik námahy vydáváš - ale i podle ročních období - v zimě má člověk chuť na vydatnější jídla, v létě to obvykle zvládne s různými zeleninami a ovocem... ale chce se to fakt naučit poslouchat a respektovat sama sebe... (já jsem ze STOBu šílela, protože mě furt prudili, že mám moc tuků - ale já to prostě potřebuju, rýžový chlebíček mi fakt nestačí - ale jejich tabulky mi pomohly k tomu, abych si vyzkoušela, že mi vyhovuje mít méně sacharidů a víc tuků než oni doporučují - rýžový chlebíček jsou pořád sacharidy a žádné tuky - my, krokodýlové, potřebujeme tuky a bílkoviny, které "vydrží dlouho" víc než rychlé sacharidy).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.