| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem dost aktivní cyklista (kolem 6tis km/rok), snažím se jezdit maximálně ohleduplně a předvídatelně, ale zároveň se nechci nechat zabít :-)
Jsou věci, které bych určitě nedovolovala - deštník (a obecně jakékoliv břemeno, které tě nutí držet se jen jednou rukou, pak se nedá bezpečně zabrzdit), sluchátka bez toho trasparentního režimu, velmi bych se přimlouvala i za obecnou povinnost helmy, tak jako je povinnost pásů v autě.
Městské cyklostezky(většinou navíc smíšené s chodci) jsou často zoufalství, pár set metrů, co tě vyplivne doprostřed šestiproudovky, případně neustálé arogantní cedule "cyklisto, slez z kola" nebo přerušování co pár metrů vjezdy apod. Tam se prostě jezdit nedá, není možné používat kolo stylem "30 m jedu - 5 m jdu". Do toho nevnímající inline bruslaři, lidé s pejsky navolno nebo na tenkém vodítku napříč. Navíc opravdu se nepříjemně často vyskytují lidí, kteří i přes slušnou prosbu neuhnou a tváří se, co s tím asi udělám ~d~
Zvonek jsem mívala, ale už ho nevozím. protože - zazvoním z větší dálky=neslyší ho, zazvoním blíž=často se leknou nebo nadávají, zvoním postupně třeba třikrát, jak se přibližuju = seřvou mě, co zvoním jak debil, kdo si myslím, že jsem... takže teď prostě dojedu na doslech, zpomalím a volám "s dovolením, prosím", následně děkuji. Přesto někteří jedovatě plivnou "máte mít zvonek". Ne, nemám, zvonek není v povinné výbavě už desítky let.
Další bod - chodníky a přechody. Na chodník se snažím za žádných okolností nevjet. Občas ale fakt musím kvůli různým výkopům apod., ale pak jedu úplně krokem, ruce na brzdách, pokud jdou chodci, tak zastavuju, vím, že tam nemám co dělat. Bohužel člověk vedoucí kolo vedle sebe zabírá na šířku hodně místa a někde je prostorově snesitelnější popojíždět krokem "na koloběžku".
Ale co fakt nepochopím, proč nesmím přejet přechod. Proč z toho kola mám slézt, zvlášť na cyklotrasách. Předpokládám, že ho přejíždím krokem, dávám úplnou přednost chodcům i autům. Proč mám klapat s karbonovými tretrami po silnici, když ten slézací a nalézací manévr zabere zbytečný čas, navíc hrozí, že někoho omylem kopnu, pokud se jako chodec rychle zezadu přiblíží, zatímco nasedám. Tohle je imho nesmysl ~d~
Stejně je to všechno o vzájemné ohleduplnosti, blbec všem znepříjemní den, ať už je cyklista, řidič nebo chodec. Pokaždé, když mě někdo bezdůvodně (na prázdné silnici) poleje naschvál ostřikovačema, tak je mi smutno, co asi mají tihle lidi za jed v mozku, že jim to udělá dobře ~:( a úplně stejně mi zvedá žluč bezohledný kretén na kole, který ohrožuje chodce nebo blokuje auta ~o~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.