Pokud neplatí, měl by existovat úřad pro pomoc příjemcům výživného. Jako v UK.
Tomu by musel dát neplatič příjmové a majetkové přiznání a řešit s ním jak to uhradí. Nespoleupráce by byla trestná, stejně jako zatajení majetku. Úředník by se musel jít podívat do bydliště a zhodnotit i toto.
V případě neplacení by neplatiče stát zařadil do veřejného seznamu neplatičů alimentů. Na základě toho by každý institucionální plátce (zaměstnavatel, podnikatel, stát, banka, ...) věděl, že mu nesmí poslat žádné peníze na účet, banka mu je vyplatit atd. Vše by šlo na speciální účet úřadu. Teprve po odečtení výživného by se platba uvolnila. Dlužník by tuto službu musel platit.
V případě neplacení by se (mírněji) postupovalo proti dalším příbuzným podle OZ.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.