| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co jde, to si vyrábím. Hlavně teda z potravin. Něco i pěstuju, sice na zahradě, ale jednak nemám takové polnosti, aby to pokrylo naše potřeby, jednak mám Bechtěreva a víc toho ze zdravotích důvodů nezvládám, jednak se mi ani nechce. Ale zpracuji všechno, co jde. Domácí marmelády a džemy dělám do malých skleniček, aby se nekazily, dělám domácí "vegetu", paštiky, pomazánky..., občas peču i chleba.
Neplýtvám, nemám na to ani prachy, ale hlavně jsem tak naučená. Nemůžu vidět, když někdo hází jídlo do koše, proto máme slepice a od zbytků pomáháme i jiným. Navíc vařím a peču natolik chutně, že nic rozdrbané na talíři většinou nezbyde. Po oslavách se o zbytky vždycky podělíme (rodina), nadšeně si dám kus dortu druhý den ke kafi nebo nemusím vařit polévku a pod.
Hadry mě nakupovat nebaví, většinu kupuji v sekáči nebo dostanu od ségry, bohužel je mnohem štíhlejší, takže jen nějaké volné kousky. Děti taky doposud dost dědily (skoro všechno), teď 2 dcery nakupují v sekáči, jedna není na parádu a nesnáší nákupy, tak až nemá v čem chodit, koupíme troje stejné kapsáče jak Bohuš~t~, mikiny dědí po synovci.
Doprava je na prd, bohužel mám na výběr buď autem 20 min. nebo busem 2,5 hod. a o dost dráž. Ale když jedu třeba do Brna, přijedu k nejbližšímu vlaku (15 km), auto nechám na nádraží a jedu vlakem. Jen, když jedeme něco většího nakoupit nebo je plán popojíždět, cesta s 5 přestupy a pod., jedu autem.
Kosmetika arganový olej + růžová voda, šampon a mýdlo (které používám jen na ruce) kupuju co nejvíc bez chemie. Dekorativní kosmetiku mám konvenční, vydrží mi léta, maluji se málokdy. Nebaví mě totiž odličování. Obličej miju konjakovou houbou a vodou, odličuji něčím z DM Alverde

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.