| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Huso,
já myslím, že součástí toho smíření je i to, že člověk odpustí sám sobě - že si probere tu situaci a zváží, jestli on sám mohl udělat něco jinak - a obvykle zjistí, že prostě v té životní fázi atd. byl nějakým způsobem nastavený / naladěný, měl určité informace - a prostě se choval v souladu se svým vědomím a svědomím jak nejlépe uměl... - a v podstatě neměl jinou cestu. A sice po bitvě je každý generálem, ale v okamžiku, kdy se to děje, tak člověk nemá ten rozhled a nadhled, co má pak zpětně.

Fackování (i virtuální) bývalého mi přijde jako nekonstruktivní - člověk si tím "zašpiní vlastní karmu" - právě ten pocit, že sám udělal to nejlepší a v souladu se svým vědomím a svědomím.
To, že se ten druhý zachoval nefér, nečestně, zbaběle - prostě špatně - to není MŮJ problém. To je JEHO problém. A on si s tím bude žít do konce života - já s tím žít nemusím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.