| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak četba by měla vycházet z toho, co holku baví.

Já nikdy nepřečetla nic, co nám dal někdo befelem, i když jsem četla tři a více knížek týdně a neustále běhala do knihovny. Podle mě to začalo tím, že nám někdy ve třetí třídě vnutili Štorcha, četli jsme ho společně ve škole a já to fakt nedávala. Od té doby nesnáším jak toho autora, tak cokoliv o pravěku.

Z toho, co se četlo společně na ZŠ, si vybavím jen Robinsona Crusoe a Říkali mi Leni, že mě obojí bavilo a vracela jsem se k tomu. Sice jsme to četli někde na hranici prvního a druhého stupně, ale obě knížky bych klidně do toho čtenářáku nebo portfolia zařadila. Robinson se objevuje i na seznamech k maturitě a Říkali mi Leni je zase tematicky k dějepisu v 9. třídě.

Naše holky mívaly čtenářák vedený podobně, jako se pak knížky rozebírají u maturity, to mi dávalo smysl, že se měly k čemu vracet a dávalo smysl si ho vést. Jitak čtenářák pro čtenářák je k ničemu. J
Já si zapisovala vše, co jsem přečetla, ale jak toho bylo moc, nebylo mi to vůbec k ničemu.
Na střední škole jsem pak nechtěla číst nic, o čem jsme se učili, protože nám o tom vykládala učitelka a já měla pocit, že už to nemá cenu číst, když znám obsah.Ale bavily mě veršované příběhy, takže jsem pak poměrně nadšeně přečetla Božskou komedii a Fausta.

Koncem základky jsem byla v zajetí Foglara, Rudolfa a Setona (kromě Dvou divochů, ty jsem ráda neměla a až v dospělosti jsem zjistila proč).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.