| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, ono je to ale pořád dokola. Někdo říká, o kolik potíží je dneska víc, někdo že je to jen tím, že se to víc řeší a všímáme si toho a lidé se nebojí si "postěžovat" a své potíže popsat ...
Mně by docela zajímalo, jak probíhal ten výzkum, z něhož vyšlo, že nevím kolik procent (60?) patnáctiletých má střední až těžkou depresi - to mi totiž přijde fakt moc a přemýšlela jsem, jestli se jednalo o nějaké opravdové zkoumání a rozhovory s nějakým významným vzorkem populace nebo "jen" o nějaký dotazník rozdaný mezi děti příslušného věku (a v takovém případě taky, kdy to ty děti vyplňovaly) ... Jestli tam taky není podstatný vliv toho, že zrovna v tomto věku snad každý řeší nějaké své psychické pochody, stavy, nejistoty, obavy z budoucnosti, nespokojenost se vzhledem ... Já určitě neměla nikdy opravdovou depresi, ale obav z budoucnosti ve věku dejme tomu 14-25 spoustu - a to se mi objektivně vůbec nic špatného nedělo, kromě asi 3 měsíců nervů, když jsem se nejdřív nedostala na VŠ. Kdybych dostala do ruky nějaký "šikovný" dotazník, možná by mi deprese taky vyšla. Ale na druhou stranu možná ne, protože jsem vždycky byla dost aktivní, kdežto dneska je asi spousta dětí, která kromě školy "leží u přístroje a neví co by", což asi tu depresi docela evokuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.