| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, Federiko, vidíš. Pokud bych věděla, jakým způsobem ta třída vykošťuje celkem systematicky učitele, kteří se snaží dělat zodpovědně a profesionálně svou práci, naopak bych mojí hvězdě vysvětlila, že se učiteli fakt nedivím. A že na vztahy musí být obě dvě strany. Bezpodmínečně rádi mají mít rodiče, učitel se má chovat slušně, zodpovědně, respektovat a dělat svou práci.
V reálném životě - budu li se chovat jako blb, nebude mě okolí mít rádo. To je přímý důsledek. A ano, nejdená se o prvňáčky, jedná se o partu dětí, které už mají mít trochu pocit zodpovědnosti za své vlastní chování a jednání. Takže já jsem trochu v rozpacích z té vší profesionality, a nadhledu. Protože to cítím v tomto případě jako veliké ALE. Nikdo děti nevydírá - "když nebudete dělat, co chci já, nebudu vás mít ráda", nikdo je nemanipuluje. Ale nárok na automatické "mít rád" prostě nemají. Mohou mít toleranci, respekt, empatii, zájem. Nicméně odpovědnost za své chování je tady už úměrná věku dětí.
Ještě dodám, že mám pochopení právě proto, že jde o ojedinělou situaci. Představa, že děti se chovají zřejmě zcela záměrně a promyšleně takto, a já ještě jako rodič půjdu buzerovat učitele, z toho mi je lehce nevolno. Dítě bych doma protřepala, ať se vzpamatuje a uvědomí si laskavě to, že učitel je taky člověk. A pracovat v takové atmosféře musí být opravdu za trest a velmi nepříjemné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.