| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když jsem měla svou první 1. třídu (před 10 lety), z 25 dětí bylo 13 narozených od června do srpna, většinou kluci. Odklad z nich měl jeden. Druhý odkladový byl jarní s VD, oba odklady měly opodstatnění. Ze zbylých dětí by to některým neuškodilo, kdyby ho měly, ale u jednoho bylo určitě na škodu, že ho neměl. Mohl být školně úspěšnější. Na začátku druhé třídy byl skvěle nastartovaný, ale ten rok už nedohnal. A opakování první třìdy by mu zase napomohlo psychicky, bral by to velmi úkorně. Tam si rodiče postavili hlavu s tím, že tatínek měl taky čtyřky, tak co.

V té další třídě jsem měla s odkladem jen jednu holčinu, tam to bylo takové hraniční, měla jsem ji u zápisu a maminka se prý rozhodla dát odklad, abych ji pak měla v první třídě já. U holčiny šlo ale spíš o povahu než nezralost. Odklad jí ale nijak neublížil.

U svých dětí mám tu zkušenost, že získat odklad by nebyl problém, stačilo si říct, ale předčasný nástup, to bylo zamítnuto, aniž by dítě vyšetřili, protože s tím prostě nesouhlasí a basta. Takže šlo spíš o nalezení poradenského zařízení, kde ji vyšetří a doporučí až podle výsledku. U nejmladší jsem pak u zápisu vytáhla doporučení až po tom, co učitelka zhodnotila, že je vše OK. Byla trochu překvapená, že jsme tam o rok dříve.

Jo a v minulém působišti se to taky neviďělo rádo. Jedné holčině to učitelka dávala pět let sežrat, že si rodiče dovolili dát ji dřív. Odklaďáci nikomu nevadí, zejména ti, co vlastně žadný problém nemají, s většinou je méně práce a co s nimi bude v 16 nikoho nezajímá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.