| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem tady asi nejstarší, takže pamatuju dobu totality už v období dospělosti a dětí, devadesátá léta taky jako dospělá pracující matka, dnes jsem důchodce. Nejhorší doba za mě byla totalita, jakmile jsem dospěla, dostudovala a začala chodit do práce, narodily se mi děti, musela jsem se starat o domácnost, uvědomila jsem si naplno, v jakém žijeme otřesném marastu a bezvýchodnosti. Pak přišla revoluce, uvolnění, naděje. Asi dva, tři roky jsem žila v euforii z nových časů, pak se vše tak nějak ustálilo a už jsem současnost nevnímal přes růžové brýle, ale uvědomovala jsem si i ta negativa, ohromná kriminalita, rušení podniků a masové propouštění zaměstnanců, to, že komunisté nejen, že nebyli nijak potrestáni, naopak díky svým dřívějším kontaktům se dostali lehce k penězům a majetku, různí šmejdi a podvodníci typu Viktor Kožený, ale i menší kalibry měli pre. Osobně jsme v devadesátkách museli hodně šetřit, jednak se skokově zvedaly ceny všeho, jednak jsme šetřili na být a hypotéku. I ty dovolené jsme si tehdy odříkali.
V současnosti osobně jsem velmi spokojená, mám vše, co si můžu přát, po materiální stránce nijak nestrádám. Totéž nikdo v mé sociální bublině. To, že jsou lidé bombardováni ze všech stran negativními zprávami, je pravda, ale je to na těch lidech, co si k sobě nechají přibližovat. Nikdo nikomu nedrží pistoli u hlavy, aby četl na internetu články, aby poslouchal v televizi zprávy nebo politické debaty, aby četl negativní, agresivní a sprosté diskuse pod články na Novinkách a jinde. Lidé se dobrovolně nechají zavalit negativitu a pak si stěžují.
Samozřejmě, že doba není růžová, válka na Ukrajině a v Izraeli, islamisté v Evropě, klimatické změny a boj s nimi, chudoba, nemoce. Ale kdy byla ta úžasná doba, kdy se všichni měli jak v ráji? Už i v tom ráji měl Adam s Evou problémy s hadem. Prostě ty staré zlaté časy jsou jen a jen iluze.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.