| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je sice těžké předpovědět svůj emoční stav v "kdyby", ale... nakolik se znám, myslím, že by to bylo C). A hádám, že manžel by k tomu přistupoval podobně.

Svět je tak či tak obří pohřebiště, všude chodíme po kostech dávných mrtvých. Takhle je to samozřejmě takové bezprostřednější, ale asi by to na mě nemělo žádný zásadní vliv. Snad jedině, kdyby vyšetřování ukázalo něco, co by mohlo mít vazbu i k současnosti, a tím pádem by to mohlo znamenat nějaké ohrožení pro mě a mou rodinu - jak není specifikované to "hodně dlouho", tak pokud je to třeba pouhých 20 let, tak to klidně může být nějaký zločin, jehož aktéři jsou pořád někde nebezpeční a může se motiv vztahovat ke komukoli, kdo v tom domě bydlí. Pokud je to "hodně dlouho" opravdu velice dlouho a žádné reálné riziko z toho neplyne, tak bych s tím problém neměla. Možná bych tam pro toho mrtvého vytvořila nějakou pietní připomínku, v nějaké formě, kterou bych chtěla jeho dožití v tom domě uzavřít.

Jinak tedy trochu podobnou zkušenost mám, když jsem se v minulém bytě jednou ráno probudila a pod oknem na předzahrádce (předzahrádky byla už sousedčina, ale bylo to těsně pod krajem našeho okna) ležel mrtvý muž. To teda šok byl velkej, v tu chvíli tam akorát dorazila záchranka, kterou zavolala sousedka, potom přijela kriminálka, nakonec se ukázalo, že šlo o sebevraždu muže z vyššího patra... no a to jsem tehdy měla nejdřív cuky se okamžitě odstěhovat, vlastně hned poté, co mě vyslechli a řekli, že mě už potřebovat nebudou, jsem se sebrala a vypadal z bytu ven, nemohla jsme tam v tu chvíli vydržet. Ale večer jsem se začala uklidňovat. Pomohl mi sousedův nápad, kdy jsme zahrádky (ani ne prakticky, spíš tak rituálně, pro vlastní pocit, zalejt to nepotřebovalo) opravdu hodně kropili vodou a tak nějak "umyli neštěstí" a pak už odezněl šok a to šlo o tom pánovi mluvit, přeci jen, byl to soused a letmo jsme se znali a i takovou smrt člověk potřebuje nějak odtruchlit, no a postupně jsem se s tím srovnala, trvalo mi to asi měsíc, než jsem o odstěhování z tohohole důvodu přestala přemýšlet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.