| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Yuki, to nemyslíš vážně, posílat dospívající dítě do léčebny kvůli hulení. Jo, kvůli pokusu o sebevraždu, anorexii - tam jde bezprostředně o život, to má smysl. Ale Rose by opravdu úplně ztratila důvěru svého syna, kdyby ho nechala zavřít do léčebny, ono tedy není tak snadné najít místo, ani když je opravdu vážný důvod. Ale pokud dítě jinak běžně funguje, zvládá školu i další aktivity, myslím, že je velká šance, že je to teď jen fáze, kterou si projde řada dospívajících.
U jednoho pěstounského syna jsem se také snažila najít pomoc, ne teda v léčebně, možná jsem zaujatá, ale s dětskými psychiatrickými léčebnami mám tak špatné zkušenosti, že bych tam dítě dobrovolně poslala jen z nejzávažnějších důvodů. Jezdili jsme nějakou dobu ambulantně do organizace, která se zabývá závislostmi, ale přestože mu tehdy ještě zdaleka nebylo 18, opakovaně se v různých souvislostech syna ptali, jestli on má s kouřením, marihuanou apod. nějaký problém, on pochopitelně řekl, že ne, takže vše po několika sezeních ukončili s tím, že pokud on sám nebude chtít závislosti řešit, oni pro něj nemohou nic udělat. Pár let jsem se o něj opravdu bála, ale teď už je dospělý, kouření hodně omezil (v tom předchozím období byl, pokud šlo o cigarety, největší problém, že je potřeboval tak moc, že kradl peníze), trávu si dá občas, ale zvládá normálně žít a pracovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.