| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Z důvodu slimáků a následkem covidu jsem si pořídila to, co má Rodinová.
Mám obvykle cca 2 rámy na sobě, což slimáky citelně zpomalí a některé slabší povahy i odradí. Drží to čtvrtým rokem, není to zásadně ošklivé. Tenkrát to bylo za asi poloviční cenu.

Záhony však bohužel příliš rychle vysychají. V dalším kole zakládání záhonů už jsem dávala jen 1 rám, což úplně stačí, je to nižší, levnější, méně to vysychá a sežere to méně hlíny. Snažím se tam sázet spíše slug-proof rostliny.

Musím to ale nějak předělat, protože bych potřebovala upgradovat agrotechniku. Sice tam letos natáhneme kapkovou závlahu, aby to nebylo tak vysušené, ale plánuji trochu přeorganizovat zahradu a letos ji na podzim začít předělávat.

Zvažovala jsem buď klinkery jako Angrešt (mám je asi 20 let ve sklepě v prakticky neustálém vlhku až mokru a sem tam i mrazu - a jsou jako nové), nebo tu mám pár tun žulových kostiček na chodníčky (ale k těm záhonům se mi to moc nehodí).

Potřebuji ale nějaký systém na věčné zakrývání záhonů. Tu pletivem (kočky), tam netkanou textilií (teď houbomilka, jindy mráz, různé vrtalky atd.). Také bych do toho chtěla natahat hadice na samozalévání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.