| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

S tímhle já naplno souhlasím.

Bez ohledu na to, kolik mají rodiče peněz, kapesné dítě dostává uměřeně svému věku a potřebám (jaksi odhadem zprůměrovaným) - když ušetří, může si pak koupit dražší věc, když rozfrcá za kolu a jídlo ve fast foodu denně, neušetří na jiné věci... To se má učit.

Podobně s vlastními vydělanými penězi - je-li to pravidelné, tak se musí naučit odkládat si přiměřenou část a na ty nesáhnout. O tom bych já nediskutovala vůbec. Zbytek ale smí mít k dispozici na vlastní účely "vylepšeného kapesného". Samozřejmě - do prvního průšvihu - jak zjistím, že za to kupuje alkohol, cigarety (u dítěte pod 18 let) nebo něco podobného, zarazit.

Ale nelustrovala bych, jestli si koupí kosmetiku, stopadesáté tričko nebo kredit do nějaké on-line hry... Pro každýho je holt důležité něco jiného.

Osobně bych to nastavila nějakým procentem - třeba 50% výdělku (nebo 70%, podle okolností) se bude ukládat, zbytek je tvoje, když budeš chtít k okamžité útratě.

Z uložených peněz možno uvolnit na dražší (smysluplnou) věc - lepší lyže, značkovější mobil (než bych koupila já jako rodič), kolo, psa...

Její peníze to sice jsou, ale je nezletilá a správu majetku dítěte provádí rodiče.

Rozhodně si nemyslím, že (každé) 13ti leté dítě dokáže odpovědně hospodařit s penězi v řádu desetitisíců. Učit se na stokorunách a nižších tisícovkách, to ano.

A taky dle povahy toho dítěte, samozřejmě... Už to tu i jiní psali - některé děti jsou spořivé a nic nepotřebují, jiné jsou utrácivé a nesmyslně rozhazovačné, tam je potřeba toho krocení víc. ALe ani sebespořivějšímu dítěti bych víc než 10 000 Kč k dispozici nenechala (nemyslím měsíčně, myslím celkově). Cokoli nad (třeba) 10 000 Kč by musel se mnou diskutovat.

(Moje dítě má už tak dobře 5 let vlastní trezorek (opravdový dospělácký, jenom takový malý) - tenkrát si ho strašně přál od Ježíška, že máma a táta mají a on ne. Tak ho má, strká si do něj peníze k narozeninám, na vánoce a tak... A je takový "skrblíkovský", taky je víc rád, že tam ty peníze má, než by je vytahoval a utrácel... Další má na vlastním spoření, výpisy dostává, ale na ty nesmí sáhnout. A má teda i svůj účet s možností placení kartou (pod mým jménem- účtem), tam je teda rodičovská kontrola. Denní limit má na 2 000 Kč, ale to opravdu nikdy neutratí, je to spíš pro jistotu, kdyby zapomněl peněženku a potřeboval si něco koupit... Vidím každý pohyb, takže kdybych viděla finanční nedisciplínu, tak zasáhnu.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.