| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak jim asi blbě fungují PPP, když v podobném prostředí na Slovensku mají 10x méně odkladů, asi je třeba začít tam.

docela by mě zajímalo, jak to na Slovensku je. snažím se gůglit, ale moc se mi nedaří. našla jsem článek z roku 2019, který tvrdí, že doporučení na odklad má každoročně baj oko 15% šestileťáků. a taky informaci, že buď je možné zůstat ve školce a pak se jedná o odklad, nebo je možné nastoupit do nultého ročníku a to se pak o odklad nejedná, protože nultý ročník se už počítá jako školní docházka. a taky info, že nulťáky jsou pro sociálně znevýhodněné děti (rozuměj - Romy) a nepřispívají ke zlepšení budoucích školních úspěchů, ale naopak spíš vedou k segregaci. a taky že v roce 2021 zrušili dodatečné odklady (tedy že není možné dítě z první třídy vrátit do školky, když nezvládá) a že se už nežádá škola o odklad školní docházky, ale školka o pokračování předškolního vzdělávání. celkem by mě zajímalo, jak jim to z těch 15% kleslo na 2% - jestli prostě odklady zarazili a nahnali děti do škol, ať si poradí, jak umí (a vzhledem k tomu, že je to novinka, tak teprve budoucnost ukáže, jestli se to osvědčilo nebo ne) anebo jestli v tom jsou statistické fígle (jako třeba že nultý ročník není odklad).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.