| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rose, to už se tu řešilo mockrát. Čas maturity sám o sobě asi zase tak zásadní roli nehraje, ale pokud následuje další studium na VŠ, tak už se to nastřádá, zvlášť, když někdo chce třeba na rok do zahraničí, jeden ročník nějak nezvládne nebo rozloží ... Většina státních podpor pro studenty končí ve věku 26 let, což jsem já kdysi považovala za velmi velkorysé a s velkou rezervou (a neznala nikoho, kdo by tak dlouho studoval 1.VŠ) - při maturitě v 18 jsem končila VŠ (5 leté studium) ve 23 letech. No a dneska už to je pomalu tak tak, aby to "děti" zvládly, pokud jim nastane v životě nějaká mimořádnost ... Plus holky, když chtějí po škole "rozjet kariéru" a mít děti v rozumnou dobu, to mají ještě komplikovanější. Sice dneska se pomalu už považuje za předčasné mít první dítě ve třiceti, ale podle přírody to je jinak (a za nás tedy byla třicítka naopak hranice, kdy nemít ještě dítě začínalo být na pováženou). Samozřejmě ono to lze určitě prolínat - jak jsem psala jinde, studenti často pracují už během VŠ (ale často to tedy není v oboru), dítě můžeš mít také během studia VŠ, jsou různé možnosti, ale je to přeci jen komplikovanější.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.