| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jsou školy kde to jde a školy kde to nejde, i proto jsi našla školu vhodnou a nemyslím si že by to byla specka. Tady je specka , je to klasická zvláštní škola kde celé roky chodila většina místních rómských dětí, jenže teď už tam jsou jen děti s mentálním postižením , tj nízkým IQ a pak rómské , ale to už jen ty nejhorší, kde je doporučí PPP, všechny ostatní jsou na běžné základce. Dala bys tam nadané dítě? Co by tam dělalo?
Ale jinak místní teď už jediná základka bere všechno, jsou tu děti chytré, průměrné, podprůměrné-tj opakovaně propadající, jsou tam děti s lehkou mentální retardací, kde jejich schopnosti pojmout učivo skončilo někde v druhé max třetí třídě, dál už je to nad jejich mentální schopnosti, bylo tu dítě s downovým syndromem, takže obyčejné ADHD bez nutné medikace tu má hodně dětí a dost je je jich i na medikaci a s AP. K tomu přičti vyloučenou lokalitu kde nejsou peníze, není práce, jede boj s chudobou, jedou ubytovny, drogy, chlast, kriminalita, babičky mají vnoučata v péči z různých důvodů. A celé je to rok od roku horší, měla jsem a byla jsem ve školství dost let, abych to viděla i já. Máš dítě co doma zvládáš bez problémů, a pak přijde do školského zařízení s touto směsí, kde probíhá boj o moc, šikana a zkus to z domu korigovat. I to dítě ví že to není správné, ale když ostatní můžou, když půjdu proti nim budu zase terčem šikany... atd. Jsou tam mnohem horší děcka než je to moje a není jich málo. Věřím tomu že kdyby byl v normální třídě byl by vývoj jiný.
Na druhou stranu, nezávidím ani našim učitelkám- ukorigovat tuto směs kde většina má vzdělání u .. , však půjdu na pracák jako rodiče, a něco je naučit není jednoduché , navíc když teď už nemají ani oporu ve vedení. A to nemluvím o tom že dětem kamarádek projde vše, protože maloměsto je maloměsto.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.