| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

a celkově školství není připraveno na děti které vyčuhují, učitelé s nimi neumí pracovat, protože je to nikdo neučil a ne každý je ochotný se nechat poučovat o tom jak to má dělat (slyšela jsem dost za ty roky po různých přednáškách a školeních) . Pamatuju si jak jedna z učitelek hledala způsob jak to udělat aby třída lépe fungovala, byla nešťastná že nic co znala nefunguje, že je to "zvláštní" třída, nakonec s ní strávila dva dny ve výuce metodička z PPP, něco jen pozorovala, něco s nimi testovala, pak rozebrala s třídní možnosti, navrhla postupy jak třídu aktivizovat, pozvala si rodiče nejvíc "vyčuhujích" žáků (i těch co byli jen tak tišší až stáli mimo kolektiv, nešlo jen o zlobivce) .Zafungovalo to, ale jen proto, že učitelka uhnula ze svých naučených zvyků, to že pak celou tuto práci zabila o pár let později další třídní už je jiná věc. Ale taky jsem slyšela, mě nikdo v mém věku nebude poučovat jak mám učit, ADHD neexistuje, stačí dát pár facek a hned je po nějakém ADHD, ADHD ve 12 letech mizí , ADHD neovlivňuje výuku, je to jen nálepka pro nevychované děti (naráží na to že porucha pozornosti je věc co neexistuje), u aspergera- ježíší jemu vadí ruch ve třídě, kdyby jsme měli každé dítě posílat s ap mimo třídu jak by to vypadalo, ti rodiče už neví co by si vymysleli , a spoustu podobných výroků.
Jinak za mě ,myslím že by pomohlo vzdělávání učitelů aby věděli co za projevy patří k diagnóze a co už je nevychovanost, menší počet dětí ve třídě a nebo AP do každé třídy.
Super popisuje háďata Julius Bitmann z Nautisu ,bez příkras a realisticky.

Jo a opravit dítě po mě chtějí běžně, co říct učitelce která mi řekne že syn ji v hodině mluví ať to vyřeším ,učitelka ho má chvíli, předchozí s tím dva roky problém neměla, tím ale nemyslím že ji to nevadilo, ale že neměl potřebu v hodině mluvit, tak mu doma domluvím ,vysvětlím proč to ruší atd. další den, vede učitelka třídu do šatny a řekne opět totéž, tak ji řeknu že mu opět domluvím- doma dostane syn kázání a z něj vyleze že se nebaví, ale že ji nerozuměl když říkala pokyn co mají dělat, tak se hlásil aby se jí zeptal, ona ho ignoroval a tak se zeptat spolužáka a za to ho seřvala- fajn jak toto řešit ? Snažím se to slušně říct učitelce když si znovu stěžuje ona se urazí a přestane mě zdravit- hm jak výchovné když vede celou třídu každý den kolem mě do šaten. Jak mám ted to dítě opravit- já s ním v hodině sedět nemůžu, doma mi do řeči neskáče.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.