| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Asi jsi měla důvod a věděla jsi, co to obnáší, včetně dojíždění do škol a hledání práce."

Důvod byl finanční. Tady máme obrovský dům, v Praze byl za stejné peníze dostupný pro nás malý byt na sídlišti.

O dojíždění do škol jsem moc neuvažovala, základní je v místě, u střední jsme mysleli, že stačí ten gympl 15 minut odtud. A on by vlastně stačil, kdyby se tu dal přežít druhý stupeň na základce ~;).

To je totiž něco, co mě tehdy moc nenapadlo, že nedám zdejší široko daleko stejné, zkostnatělé a pro mě lidsky nezvládnutelné základky. S hledáním práce nebyl problém, pro mě, učitelská místa jsou, jen prostě to, jak ty školy fungujou, pro mě není. A tohle jsem fakt netušila, nenapadlo mě, že jsou si tu ty školy tak strašně podobné, takže vlastně není kam utéct. No a když už tu pak má člověk barák, tak hledá jiné možnosti, než se zase někam stěhovat v naději, že to tam třeba bude lepší.

"A to že na pražské gymply jezdí 40 % mimopražských je fakt, to není žádná moje domněnka."
Tohle jsem nezpochybňovala, jen jsem zmínila, kdo asi ti dojíždějící jsou. A že tady nikde nejsou šestileté gymply, takže na ně se do Prahy jezdí stoprocentně, je taky fakt. A kromě toho i to, že Středočeský kraj je obrovský, ale na ty pražské gymply se dojíždí převážně jen z poměrně úzkého prstence kolem Prahy, a to právě proto, že v tom prstenci střední školy skoro nejsou a dostupnost do Prahy je nesrovnatelně lepší než na druhou stranu. Takže to ve většině případů není o tom, že by Středočeši toužili po pražských gymplech kvůli prestižnosti nebo vyšší kvalitě, ale prostě proto, že z toho úzkého prstence kolem Prahy se jinam moc nedostanou.

Ale do Prahy samozřejmě dojíždějí i z mnohem vzdálenějších konců děti právě na jiné školy, které tu nejsou. A s dojížděním těchto jsem srovnávala dojíždění případných pražských zájemců o nepražské gymply. Ideální to není, ale nemožné taky ne. A paradoxně jsou právě pro pražské děti z určitých lokalit určité mimopražské gymply dostupnější než pro ty středočeské z toho prstence kolem Prahy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.