| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

když má někdo nestandardní stravovací zvyky ze svých osobních důvodů, tak podle toho, kdo to je, pro něho buď vařím podle jeho zvyklostí, protože je to můj host a o toho se starám nejlíp, jak dovedu, nebo uznám, že na to z nějakého důvodu nemám, a pak to dotyčnému řeknu, že se budem muset domluvit, jak to technicky uděláme, protože jeho jídlo nedokážu zajistit. To jsem třeba měla minulý týden s návštěvou stravující se halal, domluvila jsem se s ní, co udělám já, a co nedovedu, tak to si návštěva přivezla sama podle svého. A teda fakt by mě nenapadlo tajit, že je v jednom dezertu želatina, která halal není... to mi přijde fakt nevhodný jednání. Vážím si lidí, kteří u mě jedí.

A na opačnou stranu - strašně mě potěšil jeden kamarád vegetarián loni před Vánoci :) Přijel k nám neplánovaně večer po strašné čtrnáctihodinové šichtě odklízení sněhu, úplně vyřízenej - a já měla jen pro nás navařenou polívku i druhý jídlo - a v obojím byla nějaká forma masa. Když vím předem, že on k nám přijde, samozřejmě vařím tak, aby to pro něho bylo vyhovující, jenže... tak jsem mu nabízela, že mu rychle vyrobím něco vegetariánského... a on mi řek, že se nají s námi toho, co máme. Že nabídnuté jídlo bere jako dar a že pro něho my, jako jeho přátelé, znamenáme víc než složení jídla a že sám za sebe si sice vaří striktně, ale že si natolik váží toho, že se s ním rozdělíme o svou večeři, že by po mě nikdy žádný pozdněvečerní vyváření jen pro něj nikdy nechtěl. Dojal mě ~;(( A samozřejmě když pak přišel o dva dny později ohlášeně, uvařila jsem čistě vegetariánsky jako pro něho vždycky :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.