| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Uzákonit to jako možnost je určitě fajn, více možností nastavení dává prostor různým nastavením, takže těm, kterým by to vyhovovalo, bych to přála.

Pro mě by to každopádně nebylo. Ale pro mě není ani 8 hodin. Moje produktivita kolísá a pravidelná pracovní doba by znamenala jen to, že bych tam v různých svých hluchých dobách prostě jen - byla. Naopak, mám zkušenost přsně opačnou, se zkrácením pracovní doby se zvýšila moje produktivita (myšleno opravdu v absolutním množství, jakože za 6,5 h jsem udělala práce x, za 4,5 h udělám práce 1,3x). Vzhledem k tomu, že dost zásadí část mé práce spočívá v myšlení a nápadech, tak s dlouhou pracovní dobou mi únava a otupělost jednotvárností a vnější nutnostíbez pocitu smyslu nápady udusila. Zatímco výrazně víc osobního volna, tráveného zejména chůzí, znamená, že mě toho napadá mnohem víc. zejména v chůzi ~t~ Jediná chybka je, že mě za chůzi zaměstnavatel neplatí ~:-D

Jinak samozřejmě jsou i části práce, kdy musím být někde a dělat něco konkrétního v ten daný čas, ale tam vnímám výraznou smysluplnost a návaznost a tak mi to ubíhá a jde klidně i řadu hodin v kuse. Ale bez silné vnitřní motivace a výrazného pocitu smyslu prakticky nejsem schopna dělat žádnou činnost jako samostatnou věc víc jak nějakých 20 minut, pak už musím činnosti střídat. Takže holt když někdy něco takového opravdu musím, vyplnit nějaký dloouhý formulář třeba, tak musím zároveň dělat něco jiného, vlastně se soustředit na tu jinou věc, a na formulář jen druhotně a letmo občas juknout, a když ho dělám jako "vedlejšák", tak ho udělám svižně a správně. Pokus se na něco takového výhradně soustředit končí obrovskou chybovostí.
S věkem jsem se vycvičila v tom, že ty "druhotné činnosti" mám předpřipravené a rozdělané, aby to byly činnosti užitečné a hodnotné a nemusela jsem z přetlaku na pozornost utíkat do činností neužitečných či dokonce destruktivních ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.