| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Souhlasím, každý si disponuje se svými penězi, jak chce.

Jestli někdo chce zakladatelce "půjčit", tak jistě může, ale o tom se mohou domluvit sami.

Já bych to určitě neudělala. I ve své práci se potkávám se spoustou lidí v obtížné finanční situaci, které reálně vidím, reálně s nimi mluvím, mám často jejich všemožné papíry, doklady... Snažím se jim pomoct, ale nepůjčuju nikdy nikomu.

Nezbývá mi než napsat totéž, co u povodní

1. kruh - rodina, kamarádi, nejbližší známí

2. kruh - širší komunita (lidi z vesnice, místní facebook - kde se dá často sehnat třeba i ta starší pračka za odvoz, oblečení po někom..., nárazová brigáda

3. kruh - stát (v tomto případě sociální dávky...)

4. kruh - nadace, spolky (i pro matky samoživitelky je jich několik)

Doufat, že napíšu na pro mě zcela cizí diskusní server (a ona pro nás cizí je, spousta z nás je tu roky, tak samozřejmě některým nickům věříš víc, protože aspoň víš, i když jen z jejich tvrzení, co jsou zač) a cizí ženy mě začnou litovat tak, že mi "do příští výplaty" něco půjčí, je naivní.


Tj. odborná rada
- každý se musí naučit žít s rozpočtem, který má - dlouhodobě žít v mínusu nejde. Pokud mi chybí mužův plat (a tomu já věřím), tak ho musím nahradit (vdovský, sirotčí důchod, brigády, dávky...) nebo snížit životní náklady
- ze mzdy mojí, mzdy syna, dvou důchodů, brigád dcery - není důvod, aby trojčlenná rodina nepřežila (pokud ano, tak viz výše, snížit životní náklady)
- pokud je problém jen pár měsíců (synovi možná skončil sirotčí v červnu a výplatu bude mít až v listopadu), tak na maximum snížit výdaje v těchto měsících, případně něco dočasně nezaplatit - nezaplacený 1 nájem neznamená vystěhování z bytu, místo v říjnu ho zaplatím v listopadu, nebo nezaplacený 1 plyn neznamená odpojení, ani exekuci příští měsíc... až bude výplata, tak to srovnat - prvních pár měsíců s výplatou to holt bude s utaženým opaskem. Nebo si přivydělat - jak už se tu psalo - prodejem třeba starších věcí - ano, jsou to stokoruny, ale (zjednodušeně řečeno) na pytlík čočky to pomůže. Nebo nárazovkovou brigádu - den tam, tuhle - spousta takových "brigád" vyplácí po týdnu nebo ten samý den (výpomoc ve vinohradu, na stavbě - pro syna...)
- nevěřím mantře, že není práce - kdybych neměla na jídlo, tak holt aspoň dočasně vezmu v podstatě cokoli - problém samozřejmě bývají zdravotní důvody, kdy to fakt nejde.

Chápu, že je trochu nefér, že na nemocné miminno se vybere 50 miln Kč, a na vdovu se dvěma dětma pár tisíc je problém, ale já osobně bych tedy nepřispěla ani na to mimino. Zato sousedce, která by byla ve stejné situaci, jako zakladatelka, bych určitě pomohla (i když spíš materiálně nebo tou brigádou, než penězma). Cizímu nicku na internetu nikdy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.