| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Husa, operacia nemôže byť lepšia než prirozený priebeh. Tj je to (mala by byť) núdzovka keď to inak nejde.

Nevýhody císařského řezu
Při císařském řezu je miminko vyjmuto z bříška maminky, neprochází tak porodními cestami, a tak se organismus miminka neosidluje matčinými prospěšnými bakteriemi. Tato tzv. novorozenecká mikrobiota má vliv na další osídlení střev dítěte a také na rozvoj jeho imunity, což spolu úzce souvisí.

Děti narozené císařským řezem mají odlišné složení střevní mikrobioty od miminek narozených přirozeně, a je u nich tak třeba rozvoj mikrobioty podporovat vhodnou výživou. Ideálně hned po narození prostřednictvím kojení a mateřského mléka. Další věcí, která může být císařem ztížena, jsou horší podmínky pro bonding – první vzájemný kontakt s miminkem a to zejména v případě výkonu provedeného v celkové anestezii. Při porodu plánovaným císařským řezem, je zvolena obvykle částečná anestezie, kdy je maminka při vědomí. Dovoluje-li to stav po operaci, bonding může proběhnout stejně jako v případě přirozeného porodu.

V případě císařského řezu s celkovou anestezií, kdy je žena v průběhu operace uspána, je miminko prvně přiloženo k prsu až po jejím probuzení, tedy ne bezprostředně po porodu. V bondingu však může maminku zastoupit otec dítěte hned na porodním sále. Po porodu císařským řezem se může též objevit opožděný nástup laktace. Je velmi důležité stimulovat tvorbu a uvolňování mateřského mléka tím, že je děťátko přikládáno k prsu pravidelně – kdykoliv projeví zájem o krmení nebo cca každé 2–3 hodiny, i když se zdá, že ještě nic nepije. Mateřské mléko je tou nejlepší výživou, kterou může miminko dostávat. Tvoří se u maminky přímo pro něj „na míru“.

Rekonvalescence po císařském řezu zabere o trochu delší čas. Přeci jenom to je operace a po přirozeném porodu je mnohem snazší dostat se dříve zpátky do formy. Doporučuje se dodržovat klidovější režim bez větší zátěže po dobu cca 8 týdnů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.