| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Usínání

Milá zoufalá kolegyně,
buď můžeme založit Klub rodičů dětí, které nechtějí spát (členů budeme mít dost), nebo se s tím budeš muset nějak smířit. My jsme měli stejné problémy, jen to většinou trvalo déle, než hodinu. Také jsme zkoušeli všechno možné a hledali všelijakou příčinu. Bylo to hrozné a byla jsem zoufalá, tolik ztraceného času. Po obědě jsem hodinu a půl uspávala a dítě spalo stěží dvacet minut. Někdy. Večer dvě hodiny a musela být tma, sama se v pokoji bojí. A všude řečičky o tom, co se dá stihnout večer, když dítě usne. Občas jsme oba rodiče už spali a dítě si zpívalo.
Spaní po obědě vyřešily jesle a pak školka. Tam usne, když je doma nespí a je pak mrzutá. Proto nechodí domů nikdy po obědě, i když by chtěla a já bych jí to ráda občas dopřála.
Večer jsme dospěli k jakémusi kompromisu: poháší dka, pusinka, zhasnout, pustit povídání z CD. Maminka nebo tatínek musí být v pokoji, ale smějí pracovat na počítači nebo si číst, pokud si vezmou lampičku pod deku. Někdy usne za půl hodiny, někdy za hodinu-dvě.
Jestli si je tvoje dítě schopné místo spaní klidně a potichu hrát a neotravovat tě, tak to máš vlastně dobré, my jsme to tak dlouho neměli. Nejhorší bylo období, kdy po půlhodině uspávání tatínkem začala zoufale řvát, že chce spát s mámou, utekla z postele, šla za mnou a řvala a řvala. Když jsem tedy šla za ní, po půl hodině chtěla další střídání. Jestli to na vás začne taky tak, nepovolte, to pak neuděláte doma vůbec nic a o nějakém koukání na film nemůže být už vůbec řeč.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.