| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Stydlivé dítě

Milá Katko, máme podobný problém o jakém píšeš. Náš Míša se choval úplně stejně, doteď je to problém, ale pozvolna se zlepšuje. Co bych ti mohla poradit z vlastní zkušenosti: mezi děti aby skutečně chodil často i se "společenským" tatínkem, jak vám radí odbornice - poznala jsem, že pokud je náš syn s tatínkem, chová se o něco uvolněněji - manžel je také ta "společenštější" polovina a mám pocit, že já na syna přenáším určitou nejistotu a stísněnost, kterou sice sama překonávám, ale někde tam je-a to nejen proto, že sama se mezi lidmi také dodnes necítím nejlépe(samozřejemě jako dospělá to více méně zvládám), ale i proto, že mám jisté obavy, jak se bude malý chovat a jestli není "po mně". To všechno může situaci dítěti znesnadňovat, i když se opravdu moc snažíme být "v pohodě", dítě vycítí ledacos. A další zkušenost: našla jsem si kamarádku v baby klubu se stejně starým dítětem, s kterou se pravidelně vídáme a musím říci, že si na sebe kluci zvykli a kontakty s ním jsou bez problémů. To mu umožnilo poznat jiné dítě(do té doby byl jen mezi dospělými) a poté v kolektivu pokud jsou spolu, je méně plachý a tak se vlastně učí navazovat kontakty s jinými dětmi díky kamarádovi. I když musím přiznat, že nesmělý a stydlivý je stále a je to asi opravdu otázka genů, jak píšeš. Jen pro ně bude těžší se naučit tento problém zvládnout a my jim v tom musíme pomoci třeba "otužováním" mezi vrstevníky. Věř, že vše se bude, možná pomaleji ,možná ze dne na den, ale určitě měnit k lepšímu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.