| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Odklad školní docházky

Milá Evo,
i já mám děti ve věku 5 a 6 let, oba jsou narozeni v říjnu. Děti, které jsou narozené na podzim jdou automaticky do školy o rok později (takže ani můj syn ještě nechodí do školy). Moje dcera by tak měla jít do školy až v září 2009. Je velice šikovná, sama se učí psát, má bohatou slovní zásobu a když jsme ji nechali udělat test školní zralosti pro šestileté dítě, udělala ho zcela bez problémů. Přesto ji příští rok do školy nedáme, a to nejen proto, že by škola po nás chtěla vyjádření pedagogicko-psychologické poradny, protože by dcera šla vlastně "o rok dřív", tj. bylo by jí 5 a 10 měsíců. Psycholožka nám totiž řekla, že i když by to dcera rozumově zvládla, že je biologicky prostě ještě malá. I když ve školce vyniká, najednou by se ocitla mezi dětmi, které budou minimálně o půl roku starší, ale některé i o rok či více. Do prvních tříd totiž nejdou jen děti narozené na podzim, kterým je skoro sedm, ale i děti s odkladem, kterým je třeba i sedm a půl až osm. A rozumové schopnosti už by třeba fakt, že je nejmladší a tím pádem i nejméně zralá (její potřeba hrát si je prostě větší než u dítěte, které je o rok a půl starší) nepřevážily. My spíše uvažujeme, že jí pro příští rok najdeme nějaký program, možná i jinou, náročnější školku, aby se nenudila, naučila se něco nového a přitom si ještě mohla chvilku hrát.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.