| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Strava při kojení

Mileno, souhlasím s odpovědí paní doktorky. Nicméně já osobně jsem kvůli dceři vyloučila spoustu potravin, na lednici jsem si dala takový seznam, kam jsem zapisovala, co nekupovat. Výčet dělím na alergeny, na nadýmavé + ty, co malou taky zlobily. Alergeny - citrusy, med, ořechy, exotické ovoce (není součástí našeho zem. pásma). Nadýmavé - zelí, kapusta, česnek, luštěniny, okurky, brokolice, květák, čerstvé pečivo, kynuté pečivo i knedlíky, koblihy, kedlubny, hovězí maso (po něm pak měla šílenou zácpu!)špenát (ten pátek večer a noc vidím ještě teď a sobota byla ještě stále plná masírování, houpání, konejšení a buzení ze spánku jinak krásné spavého miminka. A to zrovna přijeli příbuzní obhlídnout užlíček). A mátový čaj je jaksi vhodný jen tak pro zastavení laktace, takže se jej raději také vyhni, dokud nebudeš mít kojení "plné zuby". Tohle bylo mé omezení a mé robě bylo a stále je to nejspokojenější v celém okolí. Plakat ji má máma slyšela jen párkrát. Již pár měsíců přikrmuju a stále se osobně některým potravinám skvěle nadýmavým vyhýbám... To, co malé v mém mléce vyhovovalo, byla oloupaná jablka, rajčata, banány, kysané výrobky, listové těsto, třená buchta, vývary, ryby, starší pečivo (min 1 den), neperlivá voda, samozřejmě sýry atd. Držím ti pěsti, abys spolu s miminkem našla to, co vám bude oběma dělat dobře. Je velmi znát, když děťátko v noci (a maminka taky) a přes den spí a nic jej netrápí. Jak jsem totiž četla v jedné moudré knize - dítě apriori nemá potřebu plakat, pláče jen hlady a bolestí. A my dvě jsme toho důkazem. Denně preventivně masíruju bříško jako součást celkové masáže miminka, dávala jsem také pár týdnů Sab simplex a následně jsmě přešly na Probiotické kapky. Takže: nakojíš-li, měli byste si mít čas jeden na druhého. Mějte se krásně a nezapomeň si dělat poznámky nejen co zlobí, ale nejrůznějších pokroků. J. má už 9 měsíců, ale zalistuju v kalendáři, žasnu, co vše jsme překonaly, co jsme se naučily jedna od druhé. Srdečně zdraví Lucka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.