| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci

 Celkem 21 názorů.
 Bambule2 


Téma: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 15:49:29)
Dcera 1. třída téměř 7 let se podle nás dosud zcela nesrovnala s přítomností přesně o 2 roky mladšího sourozence (a to už bude 5 let !), navíc se jí čím dál více stupňují její záchvaty vzteku. Ten si vylévá na mne (funguji jako emoční hromosvod) a bohužel v podstatě vždy fyzicky i slovně na mladším sourozenci. Na manžela si tolik nedovolí, na mne jen řvaním, vyplazováním a slovně (fyzicky již ne, jelikož to je jediný moment, kdy má okamžitá reakce - fyzický trest mohu potvrdit měl a má ten správný účinek, nikdy jindy neměl u nás fyzický trest výsledek, naopak se pak vztek, řev jenom stupňuje a opakuje dokola, takže toto jsme zkusili a dělat dál nebudeme, stejně jako třeba do sprchy při záchvatu, to jsme také kdysi zkusili jednou a vícekrát nebudeme). Babičku dokáže vypsychovat takovým způsobem, že k nám nechce pak zase x-dní kvůli ní přijít, když je babička u nás, tak si prostě na ni "zasedne" a je hnusná vyložene na ni (případně opět k tomu ještě mladší sourozenec). Jinak ale v cizím prostředí - školka, škola, apod. je z ní naopak tichá puťka, která ani neumí nahlas promluvit.
Při jejím vzteklém záchvatu nic nezabírá, snažím se na ni vždy klidným hlasem (ale občas samozřejmě taky ujedu, nejsem prostě robot) mluvit, říkat že ji máme rádi, zkusit s ní promlouvat - samozřejmě nanic. Mám tendenci ji vzít do náruče, potulit - to nesnese absolutně, ačkoliv jinak se ráda tulí, vždy fyzický útok z její strany a ještě větší řev. Jediné, co nějak zabírá a jak to vlastně řešíme je, že ji prostě pošlu do jejího pokoje dokud se neuklidní. Přijde někdy po čtvrt, někdy po půl, někdy až po celé hodině (samozřejmě se tam trochu vyřádí, okopané dveře by mohly vyprávět) a je naprosto v pohodě, se sourozencem řádí, dělají spolu neplechy, normálně si hraje, komunikuje, směje, prostě opět normální holka. Bohužel se to ale začíná poslední měsíce stupňovat, je to každý den kvůli blbostem, nebo prostě její "blbé" náladě, kterou si vylévá na okolí a z toho zase naprosto pohodová holka, která s námi řádí, blbne, hraje si, zpívá, směje. Od malička je emočně labilní, nesnesla změny prostředí, školku nedávala ani ve 4 letech (musela jsem brát po obědě a i tak to brala málem jako trest, než si zvykla), od narození nesnášela mužské pohlaví, teprve tak ve 3 letech konečně přijala na milost dědečky, moje bratry apod.. Mohla bych pokračovat, ale co tím chci říct - vím, že má asi nedozrálou nervovou soustavu, je úzkostná a tak to beru a snažíme se všemožně ji ukazovat lásku a vím, že bude líp. Kdyby bylo jen na mne a manželovi, tak to přežijeme (případně si na balkón zasadíme takovou tu rozvětvenou zelenou kytku :-) ). ALE jde mi o mladšího sourozence, který tím prostě trpí. Nejde o fyzické útoky z její strany jako takové, s tím se v pohodě popasuje, v podstatě fyzicky jsou si již rovni a navíc to není jen tak žádné tintítko. Ale on ji neskonale miluje, pořád si nedá říct a i když je na něj šíleně hnusná, řve mu do obličeje jak je blbej hnusák a ať vypadne, že ho nechce, nemá ho ráda, tak za ní pořád jde i do toho pokoje, sedne si a jen tam sedí a nechá si od ní všechno líbit, nechápe co se děje, proč ho nechce (já mu vysvětluji, že za ní nesmí v ten moment chodit, že ji musíme nechat tam v klidu odehnat tu vzteklinu). Nebo se při jejím záchvatu začne chovat trošku divně - je na něm vidět, že neví, co s ní je, jak se má s tím popasovat, chce ji nějak pomoct, vše hrozně vnímá... Nechci, aby tím trpěl, aby si z dětství odnesl nějakou jizvu na duši. Máte prosím někdo něco podobného, zažili jste, nějaké rady, nebo třeba jen povzbuzení ? Děkuji...
 withep 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 16:13:07)
Nenapsala jsi, co je spouštěčem toho vzteku, v jakých situacích k tomu dochází, jak se jí daří ve škole (nejen učení, ale i v sociálních vztazích). Opravdu se to táhne od doby, kdy jí byly dva roky? Opravdu je to jen žárlivost na sourozence? Protože píšeš i o výpadech vůči rodičům, babičce - prostě vůči svým nejbližším lidem. Ta "nezralost nervové soustavy", kterou jsi uvedla, je závěr nějakého odborného vyšetřování? Zmiňuješ emoční nestabilitu, obtížné zvládání změn,... to může být spolu s dalšími věcmi příznakem nějakého hlubšího problému. A její chování jen projevem toho, že si s ním neví rady, že jí okolí nerozumí a nepomáhá...
 Bambule2 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 18:09:06)
spouštěče jsou právě různé, mnohdy tak prostě přijde již ze školy, nebo třeba po ní chceme, aby si udělala do školy úkol, ale když nad tím přemýšlím, tak asi nejčastěji když ji za něco napomeneme, zkritizujeme a hlavně, když není něco "po jejím". Vždy, když má záchvat, tak mám tu tendenci obejmout ji a ukázat, že ji máme rádi, že přeci není možné, aby se takto moje dítě chovalo, že to musí být jedině z nějaké hluboké frustrace, jinak si to na sobě nedokážu představit. Ale opravdu si nejsme vědomi žádné příčiny, nezažila žádná traumata, žádné změny prostředí kde žijeme, lidí kolem, rodina na naprostou pohodu, nic. Jediné dva takové větší momenty jsou právě narození sourozence (ani to nevnímala zpočátku v těch dvou letech negativně, to se vyvinulo trochu později, především když už nebyl to ležící mimino - začalo to občasným nenápadným boucháním do sedícího mimina, když se nedíváme) a nástup do školy. Ve škole samé jedničky, ačkoliv na ní kašle (povinnosti stylem je mi to jedno, tak budu mít pětku noa, pětka je nejlepší známka na světě, když po ní chci aby si udělala úkol, tak jsem "nejhroznější mamona na světě", občas i "blbá"). Včera jsme ji třeba nebyli schopni za celý den přinutit udělat úkol do matiky, tak jsme se s manželem rozhodli to nechat tak a šla do školy bez něj - ať si zkusí nést následky sama, třeba ji to trošku "nabrnkne", uvidíme, snad to zabere. Motivace nula. Na druhou stranu ale nemůžu ani říct, že by se do školy netěšila, učitelku má ráda, když je týden nemocná doma, tak se už do školy docela těší, hlavně družina super, spousta tvoření. I když nemá vyloženě nejlepší kamarádku a občas se tam holky tak nějak přeskupí a zrovna si s ní nechtějí hrát, tak je to ale pořád v rovině toho pískoviště, rozhodně nic hrozného a už vůbec ne nějaká šikana apod. takže ani tam nevidím nějaký hlubší problém.
Nedozrálý nervový systém nemáme od psychologa, tam byl jednou s ní manžel asi v jejích 3,5 letech a při té jedné návštěvě mu řekli, že nevidí problém, že je v pořádku, jen úzkostná. Měli jsme ale v rodině něco podobného u sestry, i když rozhodně v menší míře a tam to bylo takto diagnostikováno. Nikdy ale nevybíjela svou agresivitu a vztek na mladších sourozencích, to je pro mne něco nového. Jo a vyrostla z toho, takže jsem naprostý optimista, že to tak bude i u nás. :-)
 koa 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 18:17:11)
Bambule,
při tom vzteklém záchvatu bych se objímání vyhnula. Když je v afektu, tak to dceru může ještě víc rozohnit. Nebo to k ní přes vztek stejně nedolehne. Od tebe je to pak zbytečně vynaložená energie a frustrace, že to nepomáhá.
Určitě je dobře poslat ji vyvztekat jinam, sama vidíš, že to funguje.

Obejmutí bych nechala až na chvíli, kdy s dcerou o jejím chování mluvíš, až se zklidní. A až poté, co zopakuješ, že takové chování není přijatelné.

Určitě se to věkem zlepší! Akorát je dřina to vydržet. ~;((
 Bambule2 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 18:41:43)
ano, je to přesně jak píšeš, ještě více ji to rozohní, tak už to nedělám. Zatím nejlepší strategie opravdu poslat pryč do pokoje, ať sama přijde, až se sklidní. Děkuji za podržení, ani nevíte, jak to pomáhá, když to člověk slyší - čte od někoho jiného, někdy po horších dnech jsme z toho dost špatní, hlavně manžel to hůře snáší...~x~
 arsiela, 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 18:58:29)
Bambule to chápu,já mám dny kdy jsme z tohohle unavená jak když skládám metrák uhlí.taky mě tyhle záchvaty zmáhaj.Ale furt se utěšuju,že z toho snad jednou vyroste.jen doufám,že nepřejde rovnou do nějaké echt výživné puberty.to už bych si fakt šla zajistit postel do Bohnic.
 Bambule2 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 13:25:02)
Děkuji Danulu za tvou zkušenost, právě ty úkoly mi pořád vrtají v hlavě, zatím jsem nepřišla na to, jak to s ní co nejlépe uhrát, když to tak řeknu. Bojujeme s tím od nástupu do školy (to byly třeba i několikahodinové výlevy alá válení po zemi, bouchání svým čelem o stůl, začmrkání celé stránky sešitu apod.). Já jsem ale vytrvalá a beru to tak, že přes to nejede vlak. Trochu jsme ustoupili s tím, že když ona dělá úkoly, tak většinou dělá své úkoly u stolu i mladší předškolák (on je na to zvyklý a já mám radost, že bude mít návyk do školy). Ano, zkoušíme nyní nově dát tu "volnost" splnit svou povinnost do školy, že to bude na ni, ale ještě na to zatím asi není úplně připravená, bohužel to dopadá tak, že na to zvysoka kašle a jde klidně do školy bez úlohy, nebo ji honem odflákne takovým způsobem, že by člověk brečel. V pondělí o tom budu mluvit s učitelkou, chci aby nás v tomto trochu podržela, ona se zatím k tomu staví trochu tak, že úkoly jsou zodpovědnost rodičů a ne dětí, což si myslím, že na konci 1. třídy by se ten přístup již měl pomalu měnit..
 Senedra 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 16:34:59)
Poznámka na okraj - nejspíš je už také unavená ze školy, po 9 měsících docházky. V květnu už "blbnou" nejen prvňáčkové.
 Citronove koliesko 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 17:06:21)
Len poznámka. Neprichádzajú záchvaty keď je hladná? Syn (9) keď viac vyhladol bol v úplnom amoku. A niekedy bol hladný trebárs aj bezprostredne po jedle a musel dostať ďalšiu porciu. On nevedel že je to z hladu. Odkedy mu strážim prísun jedla v pravý čas tak je pokoj, a už si to stráži aj sám.
 Nikaia+08+10 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 17:12:29)
Máme doma něco podobného. Dcera šest a půl, do školy ještě nechodí, a přesně o dva roky mladší sestra. Starší je povahově zřejmě dost podobná popisovanému, mladší je sociální, mazlivá, empatická, ale taky despotická a vzteklá. U nás se to podle mne nejvíc křeše kvůli totální rozdílnosti povah, jsou to dva lidi, kteří by spolu jaktěživo asi bydlet nechtěli, i když se v jasných chvilkách milujou.
Navíc se sráží moje povaha s povahou té starší, prostě ji někdy fakt nechápu.
Celé je to podle mě taková dlouhodobá reakce na to, že my nejsme podle jejích představ, že ten svět je nějakej jinej, než si ho představovala, že MY jí to kazíme. Ona sama skálopevně přesvědčena o své pravdě. Kdosi mi říkal, že tímto zjednodušováním samo sebe chrání úzkostlivé dítě. Ona je perfekcionistka, jak ona sama něco nedokáže, hned by brečela. Ve školce apod. introvert. Do nových výzev se pouští stylem: to se jaktěživ nenaučím + učíš mě to úplně blbě a za pár minut zjistí, že to jde, a je bez sebe radostí. Já ze z té houpačky můžu zbláznit.
Mladší chce být s ní a hrát si, starší chce být spíš sama a číst si. Když si hrajou, tak obvykle do tří minut problém, co a jak bude.
Ráno začíná často tak, že mladší přijde za starší, že si chce hrát, tak ji pošle nevybíravě pryč a řev. Nebo půjčování: starší často nechce půjčit, ani když mladší poprosí, čili mladší už neprosí, ale rovnou si to bere. Mladší se učí tajnůstkařit, krmit vlka, aby koza zůstala celá, mrzí mě to, navíc se učí i tak reagovat jako starší, i když by ona sama ze sebe reagovala asi jinak. Jinak sama ze sebe taky už výborně ví, co a jak podotknout, aby se starší rozpálila ještě trochu víc.
Dřeme na tom, ale je to děs. Rady sem!!!
 arsiela, 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 17:55:25)
Souhalsila bych s Eekou,že si vybíjí něco z venku, já s tím u syna hodně bojuju, pravda je na tom jinak,takže se to asi nedá srovnávat.Ale ty záchvaty vzteku má jak popisuješ.Zkus vypozorovat spouštěč, u nás to je jednoznačně únava, neúspěch v nějaké činnosti, reaguje i na sladké věci - sušenky,bonbony,čokolády,takže to vůbec nejí.Řešení moc nevím, u nás pomáhá to co píšeš,poslat do jiné místnosti,jakákoli komunikace všechno jen zhorší.Kapku doufám,že se časem naučí emoce ovládat.Mám to kapku jednodušší,že nemá mladšího sourozence,ale naopak staršího,který situaci chápe.Psychologa zvažuju,ale zatím jsem nenašla takového,kterému bych důvěřovala.
 arsiela, 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 18:38:02)
eeko bojujem,stav spíš horší, takže se te´d zlobí na celej svět,ale furt se snaží statečně vzdorovat.
Bambule řekla bych, že je slečna kapku svéhlavička což (nemyslím to ve zlém), určo bych při afektu neobjímala,spíš ji to ještě naštve.Je to o nervy,ale srovná se to.
 koa 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 19:28:20)
Bohužel to taky znám, prostřední syn ty vzteky mívá, ale skutečně se to s věkem zlepšuje.
Je mu 14, končí 8. třídu.

Ve škole si dělali testy rozdělení osobnosti, tak hrdě hlásil, že jako jediný ze třídy je čistý cholerik, většina jsou prý trapně nudní sangvinici. :-)

Ještě musím dodat, že syn dost věrně kopíruje moji náladu. Když jsem ve stresu já, nebo jsem unavená, nemocná, okamžitě je s ním horší pořízení. Pak se dostáváme do nekonečné smyčky, ze které se dostaneme tím, že si zlepším náladu, ber, kde ber! ~z~
 Suza007 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 20:10:08)
Mám taky vzteklé dítě v podobném věku. Objímání nepomáhá, situaci zhoršuje (druhé dítě naopak objímání na uklidnění vyžaduje). Když se začne vztekat, tak je nejlepší si jí nevšímat. Pokud to přehání a je fakt hnusná na okolí, tak jí prostě pošlu do pokojíku, ať se jde uklidnit. To většinou zabere.
Horší to je, když je unavená, nevyspalá nebo hladová. Navíc nemá ráda, když ji někdo organizuje život, čemuž se třeba ve školce nebo na kroužcích nevyhne, takže pak si to občas vybíjí doma (už se "těším", s čím bude chodit ze školy). Další věc, když jí něco nejde, opět se vzteká. Pomoc nenabízím, dokud sama nepřijde, jinak se vzteká ještě víc.
Shrnuto - u nás se nejvíc zabírá si vztekání prostě nevšímat a dítěti nechat co nejvíc svobody plus stanovit základní hranice a na nich trvat (sourozenec se nebije, na maminku se nekřičí apod).
 Klarisanek 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(28.5.2015 20:44:20)
Ja bych radila ji vzit nekam k odbornikovi, aby rozklicoval hlavni priciny jejiho chovani. Sourozenci se hasteri, prvnaci jsou vzdoroviti, starsi se vozi po mladsich, ale to co popisujes ty, uz je hodne pres caru. Tady muzes hledat rady, ale kazde dite je jine, kazdemu zabira neco jineho, nez bys to vyzkousela uplyne hodne casu a efekt nemusi byt zadny. Dobry prycholog by poradil vic.
 Tante Bante 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 1:50:30)
To je moc dobrý systém. Zkušeností nejstaršího dítěte, které mělo vždycky hodně povinností, hodně zodpovědnosti a žádná práva, ti můžu říct, že to je jediná schůdná cesta, o které vím. Sama to u svých dětí dělám taky tak. A funguje to dobře.
 Tante Bante 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 1:57:16)
Tohle je těžko říct i radit, protože to může být všelicos.
Ale z toho, jak to píšeš, mi to nepřipadá jako problém způsobený sourozeneckou žárlivostí.
Někdy tohle může být efekt nedostatečně pevných hranic a taky rytmu a předvídatelnosti, čímž nemyslím, že byste jí doma měli dělat Sajgon, spíš míň o sobě jako rodičích pochybovat. Obecně čím úzkostnější, nejistější, nezralejší dítě, tím víc potřebuje opory z venčí v tom smyslu, že se věci dějí pravidelně, v zásadě stejně. Málo překvápek, improvizací.
Na nevyřvávání sposťáren atd. jde klidně trvat, někdy nemusí být nejlepší běžet rychle pomazlit, ale spíš říct jasné ne nepřijatelnému chování.
Jen dojem.
 Adelinkaa 1 dítě. 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 9:03:23)
Řešila bych to s odborníkem psycholog.psychiatrem. Není možné, aby kvůli chování dítěte k Vám nechodila babička atd.
 Liliana 
  • 

Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 9:18:26)
Mně to taky až tak příliš nepřipadá že jde o "klasickou" sourozeneckou žárlivost, i když samozřejmě může to být kombinace více věcí dohromady.

Ale sama píšeš že na manžela si nedovolí, na tebe "trochu", tudíž jako jediný další "objekt" zbývá prostě sourozenec.

Těžko radit takto jen z kusých informací, ale asi bych taky radila zajít k odborníkovi, který pomůže rozklíčovat původy záchvatů a nasměrovat vás k vhodné reakci.

Také mám dítě s nezralou nervovou soustavou, resp. pomaleji dozrávající, takže problémy s emoční nestabilitou znám - špatné snášení změn, školky apod. Také jsem si "užila" záchvatů, i když se u něj neprojevovaly agresí, ale spíš řevem a tím typickým zmítáním na zemi, ovšem v předškolním věku to začalo výrazně ustupovat, kdy už postupně dokázal lépe svůj výbuch emocí zvládat, takže v 1.třídě zcela vymizely (ovšem emočně je stále dost křehký, takže ner.soustavu ještě zcela dozrálou nemá).
Vůči mladšímu sourozenci se ale "nevybíjel" nikdy.

U nás pomáhalo jednak tedy předcházet těm záchvatům, "spouštěče" jsem se naučila předvídat. A především "naučit" emoce uvolnit, tedy pojmenovat, zahrozit si apod. Možná je tvoje dcera víc výbušnější a potřebuje se ventilovat fyzicky i slovně - zkoušeli jste to třeba nasměrovat jinam - na nějakého "nadávacího" plyšáka, bouchnout do polštáře, matrace.
A ano dobrá strategie je poslat vyzuřit do klidu, naopak to pevné objetí je myslím zcela kontraproduktivní, záchvat rozdmýchá a spíš to nevhodné chování může "konzervovat".

Jinak souhlasím že netolerovala bych ničení věcí, fyzickou ani slovní agresi vůči sourozenci naprosto ne.

Syna jsem taky posílala na určité místo se uklidnit a později si tam už rovnou chodil sám (sám od sebe), když "to na něj přišlo".
Také bych doporučovala uvědomit že za to dítě vlastně nemusí vůbec moct a prostě nedokáže se ovládnout, ty emoce z něj prýští a ono si nedokáže poradit co s tím, vždyť to kolikrát nedokážou ani dospělí (právě s pochopení toho může pomoci odborník).
Sice se mi zdá že v 7 letech by už to mělo dokázat dítě trochu kontrolovat, ale každé dítě je jiné, třeba je hodně výbušná, nebo prostě potřebuje pomoci najít metodu jak na to.

Sourozenecká žárlivost v tom může bát jen "nakombinovaná", pokud to tedy dělala již od mala. Tam je zase řešením fakt intenzivní práce na sourozeneckém vztahu, ono to prostě kolikrát není ta že dobrý vztah sourozenců je samosebou, někdy je za tím intenzivní práce a "neviditelná" ruka rodiče.
Třeba jen takový tip - výborně sourozence vždy dokáže spojit "společný nepřítel", tedy když se mohou sjednotit proti rodiči. A může jít o cokoliv. Občas svým dětem k tomu záměrně vytvářím příležitost.

 Liliana 
  • 

Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 9:35:53)
Ještě bych doplnila - pokud jsou to takové záchvaty jaké se domnívám, tak vážně nemá smysl v tu chvíli s ní dělat cokoliv - jedině v klidu odexpedovat na klidné místo kde bude sama a nechat odznít. Během záchvatu s ní nenaděláš, nemá cenu mluvit, rozčilovat se, křičet, to je zbytečné.
Buď se musí záchvat zastavit před spuštěním - u nás třeba odvedení pozornosti jinam (např. naprostá změna tématu apod) když nabíhal, tak se to takto dalo "stopnout".
Pokud to začně, to dítě to prostě nedokáže korigovat, tak můžeš klidně milionkrát říct "přestaň", nemůže, nejde to, i kdyby nakrásně chtěla.
Asi nejlepší je v co nevětším klidu to nechat odeznít a promluvit si o tom až to přejde.

Maladšímu prostě vysvětlit že dcera se zlobí, a proto ji teď musí nechat na pokoji, dokud ji to nepřejde, je už ve věku když už takový pokyn chápe, a rozhodně ho nenechte za ní v tomto stavu chodit, akorát bude mít další impuls a jen se to protáhne a notabene mladšímu to psychicky zbytečně ubližuje.

A jinak souhlasím velmi s tím že takové dítě potřebuje zaběhnutý řád, potřebuje mít "běh světa" stejný, předvídatelný.
 Bambule2 


Re: Vybíjení si vzteku na mladším sourozenci 

(29.5.2015 13:01:44)
ano, od narození je to jak popisuješ u syna, jen ta agresivita k tomu řevu a válení po zemi slovní+fyzická se objevila až později poslední rok-dva a spíše také myslím je jen o tom, že neví, jak to vyventilovat. Plyšák mne zrovna včera napadl také, zkusíme to. Když si to celé dávám dohromady, tak to zhoršení poslední dobou opravdu snad bude i spojené s nástupem do 1. třídy, prostě je to pro ni velká změna a to že má jedničky neznamená, že se s tím úplně srovnala.
Řád dodržujeme, neděláme žádné změny, jsou věci, u kterých neděláme kompromisy (jako fyzické napadání, úkoly do školy apod.), je ale pravda, že jsem více emotivní a méně přísná než manžel, takže to tak na mne možná vnímá. Babička, na kterou si to tak neskutečně vylívá (a opět je to záležitost hlavně posledního půl roku, jinak ji od malička má moc ráda) je přesně ten chaotický bohémský člověk, pro něhož jsou čas, peníze apod. jen velmi nepodstatné pojmy, je trochu nespolehlivá, hlučná, takový ten jižanský typ a ona z ní možná cítí právě takovou tu nestabilitu (samozřejmě všechny ostatní děti naše i z okolí právě proto tu babičku naprosto zbožňují a schválně k nám chodí, když je u nás, jen ona se k ní takto chová). Budeme každopádně na tom dále pracovat, věřím, že bude líp...

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.