| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

jak poznat dobrého pojišťováka

 Celkem 25 názorů.
 micaa 


Téma: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 11:02:58)
prosím, řešíme úrazové a životní pojištění a já vůbec netuším, jestli doporučenému agentovi důvěřovat. Na co si dávat pozor? Díky
 Půlka psa 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 11:16:38)
Neřešila bych to přes agenta, ale obvolala nebo oběhla bych si pobočky dvou, tří, čtyř pojišťoven, porovnala, co mi nabídli a pak se rozhodla přímo pro konkrétní pojišťovnu. Agent ti stejně často dohodí spíš to, co se hodí jemu a ne nutně tobě. Tímto se omlouvám těm poctivým....
 Pardál 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 12:35:05)
Žádnou pojistku se spořící složkou si navybírejte!
 Odpoved 
  • 

Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:10:50)
ano, sporici cast nebrat, je na nic, nic neprida, jen to stoji penize navic a tech par tisic co uvidis za 40 let te pak uz nevytrhne
 kachna_ 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:43:29)
No hele my máme spořící složku 300 Kč/měs. Ne snad, že bychom jí chtěli, ale tenkrát to jinak založit nešlo. Druhá věc je, že životko se dá také trochu odepisovat z daní, to úrazovka nejde, ale přesto i dneska to vidím jako výhodné pojištění.
Já bych za sebe doporučovala taky obejít několik pojišťoven, nechat si sestavit návrh a pak se rozhodnout.
 libik 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 12:54:29)
Vycházela bych z toho, že neruší staré pojistky (zvlášť životky).

Nemyslím si, že co pojišťovák to vydřiduch, spíš si myslím, že oři fluktuaci v pokusu naučit se toto těžké řemeslo, tomu ti lidé dost často nerozumí a také že neodhadnou neodhadnou možnosti a potřeby klienta.

Mého manžela kdysi pojišťovala velmi odpovědná pojišťovačka na jeho přání (sám jí volal, nevetřela se) a pojistila ho super blbě, vytvořila cosi jako spoření s miniaturním sociálním polštářem, pokud by se něco stalo. Neměla k tomu žádný osobně hmotný důvod, jelikož jako žena známé místní celebrity nepotřebovala ani prachy a ani nebyla honěna kolečkem výkonů.
Já jsem léta věděla, že ta pojistka je blbá, ale co už po padesátce dělat..

Takže já bych si rozmyslela, kolik chci v případě své smrti na různý způsob (úraz, nemoc) a taktéž v případě různých invalidit a zadala bych si to do nějakého srovnávače.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 16:34:14)
ježiš už mi začíná být trapný jak to tady tapetuju, omlouvám se.. Ale prostě je to téma, ke kterému mám co říct. Doufám, že tedy budou moje postřehy někomu ku prospěchu. To nerušení starých životek jako poznávací znamení toho, že je pojišťovák dobrej, bych určitě neuvedla. Když je ta smlouva blbá, tak co s ní jinýho? Já třeba ruším běžně staré životky. Když jsou blbé. Ano, je to se ztrátou (a klient o tom dopředu samozřejmě ví), ale s daleko menší ztrátou, než kdyby to ten člověk živil ještě dalších deset let. Daňový odpočet to absolutně nezachrání. U blbých smluv vzniká ztráta v den podpisu, ne okamžikem, když někdo tu kravinu za pár let zruší.

Průšvih je, když někdo zruší kravinu a střelí tam to samé v bledě modrém... což se bohužel děje docela často. Tohle je špatně, to jo. Ale zrušení staré životky jako takové, to špatně být nemusí, záleží na kontextu.

Asi teď budu jen blbě chytat za slovo, ale pojišťovák není od toho, aby odhadoval něčí možnosti a potřeby. Možnosti a potřeby si musí v nějakých hrubých obrysech klient zformulovat sám, a pojišťovák mu pak může ukázat, co může nabídnout. Plus ukáže další možnosti, to samozřejmě ano... je to dialog. Ale první a poslední slovo má přece klient. Nemusí podepisovat nic co mu připadá drahý nebo jinak blbý.

Jinak vědět léta že je pojistka blbá a kašlat na to, to taky není ideální.. určitě by stálo za to alespoň zjistit možnosti. S pojištěním úrazu problém absolutně nebude, se smrtí taky ne, jen si to člověk trochu víc zaplatí. Invalidita (myslím nemocí) a závažná onemocnění bude drahá jak peklo, ale nikdo ji nikomu nenutí a jestli už stávající pojistka je blbá, tak by pravděpodobně nové řešení horší nebylo.. pokud je nějaký zdravotní problém, může být na to výluka, ale to se dá zjistit všechno předem.. prostě obhlédnout terén za jakých podmínek by to jinde šlo nebo nešlo, a kdyby to jinde bylo lepší, tak teprve vypovědět stávající a následně změnit dres.. než si říct že sypu prachy z okna za blbost a po padesátce s tím stejně nic nenadělám.
 ...j.a.s... 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:06:13)
Dala bych přednost obíhání bank. I tam se perou o klienty. S pojišťováky mám nejhorší zkušenost. Jsou na volné noze, tak se snaží vydělat. Klientovi naslibují, a pak mu exkluzivně doporučí tu nejdražší pojistku, aby si vydělali.
 micaa 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:46:09)
Asi jo, obíhat banky se mi teda moc nechce, ale zase, asi by to bylo lepší, abych to pak porovnala s nabídkou přímo toho agenta.
 Zuzkaaa 
  • 

Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:10:14)
Pojišťovák si potřebuje vydělat a pojišťovna se snaží neplatit a hledá na všem hnidy. Pojišťovny jsou po r. 1989 v Čechách tak profláklé nepoctivostí, že nemůžeš věřit ani pojišťovně, ani pojišťovákům. Řada lidí to jde dělat proto, že chtějí lienktům pomíhat, ale praxe pojišťoven je nakonec neskutečně semele.
 libik 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 13:17:50)
Jenže, pokud se chce pojišťovák udržet na trhu alespoň 5 let, nemůže flambovat klienty.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 15:51:43)
přesně... když to někdo chce dělat dlouhodobě, tak se mu ani nevyplatí nasekat někde blbý smlouvy... klient na to dřív nebo později přijde.. a už se nevrátí. já osobně nemám strach potkat své klienty po pár letech na ulici, vídat se s nima a řešit další věci, do huby nedostanu:)) A ještě co se týče toho neplnění pojišťoven- případů, kdy pojišťovna neplní, ale měla by, podle mne (a mojí praxe) není zas tak moc. A samozřejmě lze s tím zabojovat a o svůj nárok se poprat- i zde by solidní pojišťovák měl být nápomocen. Ale často to je tak, že klient něco prostě pojištěno nemá (a nebo má, ale na malou částku) a pak řve, že nic nedostal.
 Lenka Nová 
  • 

Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 20:40:41)
Přesně tak :-), bratr se v oblasti finančnictví a pojišťovnictví pohybuje již několik let a už na začátku říkal, že jeho cílem není uzavřít jednou jednu smlouvu, ze které bude mít maximální zisk, ale dobře poradit klientovi, aby se až bude potřebovat zase vrátil a uzavřel na něco jiného další.... v průběhu let totiž na tom jednom klientovi vydělá víc a navíc mu ten spokojený klient zpravidla dohodí i pár svých známých ... takže opravdu né každému jde o to jednorázově na klientovi vydělat.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 16:35:56)
uf, tak teď nevím jestli jsem slovo "flambovat" pochopila dobře ~f~ nicméně to co píšu v dalším příspěvku platí ~;)
 Půlka psa 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 16:20:40)
Nemyslím, že se pojišťovny snaží neplatit. Ono je to spíš blbě sjednanou smlovou udělanou blbým zprostředkovatelem, než blbou pojišťovnou. Pojišťovny si nemůžou dovolit nedodržovat, co je ujednáno ve smlouvě, ale platit, co ujednáno není, nejspíš nebudou. ~;)
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 15:21:17)
Ahoj, dělám v tomhle oboru (teď pracuji v jedné firmě jako specialista pojištění osob a tvořím různé srovnávací materiály pro obchodníky), takže můžu třeba poradit i tehdy až budeš mít něco konkrétního v ruce. Ale obecně, na co si dávat pozor- pokud bude mít dotyčný tendenci hodit vám do pojistky nějakou rezervotvornou (investiční, spořící) složku, tak pryč od něj. Klidně si udělej ,,test", řekni že by sis chtěla přes pojistku i něco odkládat... a když ti to nebude chtít vymluvit, tak bych se s ním dál vůbec nebavila. Taky by ti měly začít blikat červený kontrolky ve chvíli, kdyby chtěl ten člověk něco uzavírat na první schůzce. Obvyklé je na první schůzce vysbírat od tebe informace o tvé představě, něco vytvořit, na další schůzce to představit a nechat ti k popřemýšlení, na třetí podepsat. Pokud je to jasňačka, tak i dvě schůzky mohou stačit, ale cpát něco k podpisu na první není ok. Dále by měl, až bude představovat svoje řešení tvé poptávky, vždy upozorňovat na čekací doby u jednotlivých rizik a obecně by měl umět spatra vychrlit, jak přesně které připojištění funguje (například trvalé následky s progresí).
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 15:30:14)
A ještě můj názor k tomu co v diskuzích na tohle téma obvykle padá- já bych určitě nedoporučovala obíhat jednotlivé pojišťovny. Přepážkoví pracovníci jsou na tom znalostně obvykle poměrně dost špatně. A protože prostě nemají víc možností, co nabídnout, tak tlačí to svoje hlava nehlava... na nedostatky své pojišťovny samozřejmě neupozorní, na výhody u konkurence taky ne. Ten, kdo může sjednávat více produktů více pojišťoven, má podstatně volnější ruce a pokud je slušný, vybere dobře. Provize jsou pro daný typ produktu (pojištění osob, povinné ručení...) obvykle ve stejné hladině. Takže motiv ,,uzavírání pojistky výhodné pro pojišťováka" padá. Pokud má trochu všech pět pohromadě, tak se snaží vybrat dobře, aby mu to časem někdo nesestřelil lepší nabídkou. A v žádném případě bych nepoužívala srovnávače, cena totiž není všechno. Srovnávač ti neřekne, že některá pojišťovna plní invaliditu nadvakrát s odstupem roku a půl, neřekne, že je u hospitalizace ve výlukách třeba těhotenství a porod, neřekne plno věcí. Srovnávač se dá použít tak u povinného ručení... možná cestovního pojištění, pokud člověk nemá žádné zásadní požadavky. Jinde je to blbost, je lepší se na někoho obrátit.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(8.2.2016 15:36:45)
jo a kdyby byl náhodou z nějaké skvělé trojpísmenné společnosti (OVB, ZFP), tak bych ho ani nepouštěla dovnitř...:))) to jsou fakt z principu grázlovské společnosti jejichž lidi mají úplně vymytý mozek... a jejich práce podle toho vypadá (i když to třeba sami o sobě nemyslí zle). Tyto společnosti bych fakt škrtla rovnou, tam na žádnou světlou výjimku nevěřím, kdo pracuje v pojišťovnictví slušně a má trochu rozum, ten tam prostě dělat nemůže.
 micaa 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 11:28:40)
Míšo díky, to jsou dobré poznatky. Jsme pětičlenná rodina, je mi jasné, že každý má asi svoje požadavky, ale co se povětšinou "bere"? Zatím jsme měli první schůzku, dojmy dobré, nechal návrh k prostudování. mám tam já smrt, invalidita II. III., velmi vážné onemcnění, trvalé následky úrazu, denní odškodné úrazu, hospitalizace, pracovní neschopnost nemoc (jsem OSVČ), muž tam má smrt, trvalé následky úrazu, denní odškodné úrazu, hospitalizace (je zaměstnanec), děti mají každé velmi vážné onemocnění, trvalé následky úrazu, denní odškodné úrazu, hospitalizace, vychází to 2500/měsíc
 radka 
  • 

Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 12:32:23)
spoř si 2 a půl měsíčně do štrozoku a vyjde tě to líp
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 22:05:31)
s tímhle bych si fakt dovolila nesouhlasit... třeba za pojištění trvalých následků s horní hranicí plnění 5 000 000 (kdyby se stal fakt průšvih) člověk dá za měsíc asi tak 120 korun... to bych musela opravdu dlouho odkládat 120 korun (přes 3000 let ;), abych doma měla 5 mega pro případ, že skončím na vozíku. jde o to aby člověk neplatil za kraviny co nepotřebuje, ale o účelnosti pojištění jako takového bych určitě nespekulovala. jiná věc jsou ta odkládací životka- investička a kapitálovky, tam i souhlasím, to jsou hrozné černé díry.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 21:59:22)
To se takhle nedá moc říct, jestli to je dobrý, na to vím hodně málo.. a sice jsi napsala co máte pojištěno, ale nevím pojistné částky, na kolik to je. Nevím jak to máte rozhozený doma- jestli je manžel hlavním živitelem s velkým náskokem, nebo to může být třeba i naopak. Máte tam prakticky všechno co jde sjednat, ale netuším v jakém poměru a proč. Zaujalo mne, že ty máš invaliditu I,II i vážná onemocnění a manžel ne. Cena je vysoká, ale pro pětičlennou rodinu, pokud je to smysluplně navrženo a je to účelné, to není úplně neobvyklé. Fakt záleží na těch pojistných částkách a na důvodech, co k nim vedou. Dám příklad- pokud máte na účtu peníze třeba na tři měsíce provozu, zvážila bych zda do smlouvy vůbec dávat třeba to denní odškodné. To je celkem drahá položka a pokud by vás nerozebral nějaký krátkodobější výpadek, jde to i vynechat. Hodně drahá záležitost jsou i ta vážná onemocnění a invalidita, tam bych se zamyslela nad tím, na jak dlouho máte tato rizika sjednaná, protože cena letí s každým rokem dost nahoru. Při sjednání smlouvy se to zprůměruje, takže když si uzavřeš závažná onemocnění na 10 následujících let, budeš platit o dost méně, než když si to sjednáš na 20. Invalidita to samý, smrt to samý. U úrazu si to člověk bez nějakýho přemýšlení může pojistit třeba do osmdesáti, tam je to fuk.. když smlouva skončí dřív, o nic nepřijde. Ale u rizik, která jsou nějak spojena s nemocí, se fakt zamyslete, jak dlouho to má smysl mít pojištěno.. ať si zbytečně nepředplácíte něco, co nevyužijete (v případě, že smlouvu pak z nějakého důvodu ukončíte dřív než za dobu, na kterou byla sjednaná). Je mi jasný že to co teď píšu jsou hrozně obecný kecy, ale z informací co vím se k tomu fakt nemůžu vyjádřit. O malinko konkrétnější bych mohla být kdybych třeba ten návrh viděla, takto ti spíš můžu jen poradit, nad čím se ještě zamyslet, než něco podepíšete.
 micaa 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(11.2.2016 11:21:00)
Míšo díky, ještě to pořádně musím prostudovat, teď tam mám další návrh, ale domluva s agentem zatím ok, vyptal se na příjmy, co chceme a netlačí na pilu.
 Ambrosie 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 11:37:28)

Najdi si makléře. Na rozdíl od agentů pracuje PRO KLIENTA (to je základní kodex), kdežto agenti pro určitou pojišťovnu.
Makléř musí vždy vybrat nejvhodnější pro klienta, logicky – pracuje formou výběrových řízení – zadá všem pojišťovnám stejné parametry, pojišťovny poptávky zpracují, makléř udělá přehled, nabídne klientovi.
S agenty bych se vůbec nebavila.
Podívej se na největší makléřské společnosti a tam vyber.
 MíšaP 


Re: jak poznat dobrého pojišťováka 

(9.2.2016 22:09:57)
Takhle to ale u retailového obchodu fakt nefunguje, že by pojišťovny zpracovávaly nabídky rizikovek pro nějakou rodinku.. ;) Takovéhle věci fakt v nejvyšší kvalitě vyřeší agent.. agent nemusí pracovat pro jednu pojišťovnu

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.