| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
 Názory 110 z 5072  [Dalších 5062 >>]
Renies 31518
24.11.2020 10:15:55
Asi nedokážu úplně kompetentně odpovědět, nejsem autorkou projektu, ale vizi samozřejmě nějakou máme. Ale nevím, jestli je vlastně cílem být v něčem jiné. Spíš bychom rády navázaly na to, jak svoji práci dělal např. Mammahelp. Prostě do toho odborného lékařského prostředí vnést trochu toho lidského. Vytvořit prostor, kam si pacientka zajde popovídat s jinou ženou - také bývalou pacientkou. Prostor, kde se bude moct uspořádat přednáška nějakého odborníka, ale pacientky se tam budou cítit dobře. Prostor, kde si pacientky vlastně budou moci vytvořit nějaký program dle svých nápadů a přání.Prostor, kam pacientky vezmou svoje děti, a ty uvidí, že nejen jejich máma je zrovna nemocná.
Během mého působení v pacientských organizacích vycházely ty nejlepší nápady vždycky přímo z povídání jednotlivých členek. Nedokážu tady teď asi úplně obhájit smysluplnost našeho projektu, ale mohu s čistým svědomím říct, že věřím, že máme co nabídnout.
Podporu odborníků máme, stojí za námi paní doktorky Foretová a Petráková, jsme v kontaktu s fyzioterapeutkami, řešíme onko-psycholožku, ale jasné obrysy všechno dostane, až když úspěšně projdeme hlasováním.
rascal-ka 15516
24.11.2020 9:50:47
Renies, chápu a netvrdím, že váš projekt není smysluplný. Vítám jakoukoli snahu, ale chtěla bych víc konkrétních informací.
Na žluťáku fungují poradny (preventivní, onkologická, zdravá výživa, výživa po skončení léčby, geny a rakovina), výtvarná dílna, psychologická péče, relaxační centrum i duchovní služby a nejsou zaměřeny pouze na rakovinu prsu. Dále jsou v Brně i jiné organizace, které nesídlí přímo na Žluťáku.
Pořád prostě nevím, v čemu budete jiné, v čem bude přínos pro pacienta a rodinu. Máte nějaký plán aktivit na první období, přislíbenou podporu odborníků ...?
Renies 31518
24.11.2020 9:37:05
Avi děkuji, a až budeš mít náladu, tak se ozvi.
Renies 31518
24.11.2020 9:33:37
Děkuji za reakci. No, jiné bychom chtěli být především v tom, že bychom rády pomáhaly všem pacientkám, bez ohledu na diagnozu. Ano, my holky s rakovinou prsu máme nějaké pacientské organizace - i když - ta největší Mammahelp, letos bohužel definitivně ukončila činnost. Stejně tak skončil už asi před rokem klub starších pacientek na Žluťáku.Ale co ženy s jinými diagnozami? O těch se zas tak často nemluví a media jim nevěnují tolik pozornosti. A sám pan ředitel Žluťáku by naši činnost uvítal, protože si je vědom, že lékaři nemají kapacitu na to si s každým pacientem popovídat o všech útrapách. Já osobně jsem např. díky Mammahelp získala výbornou psychologickou oporu nejen pro mne, ale i pro moje děti a manžel, ač se nejprve bránil, nakonec také rád využil konzultaci s psycholožkou. A já bych byla moc ráda, kdyby i jiné pacientky tuto možnost měly, protože vím, co taková diagnoza s rodinou udělá. A doba, kdy se většina onkologických onemocnění projevovala až v pozdním věku, je bohužel asi definitivně pryč. Takže věřím, že náš projekt je minimálně stejně smysluplný, jako fotbalový stadion, nebo nové cyklostezky.
rascal-ka 15516
24.11.2020 9:15:59
Renies, pročetla jsem si váš projekt, ale kromě obecných informací jsem se nic nedozvěděla. Sama jsem dostala rakovinu prsu k třicátým narozeninám a nemám pocit, že by zrovna v Brně bylo málo organizací, které pomáhají. Nechci se tě dotknout, ale v čem konkrétně jste jiné, než již fungující organizace?
Avi+Verunka(1.2.06) 15870
24.11.2020 8:36:31
Renies, krásný projekt~g~ Už jsem se na něho divala a hlasovala ~;((
Renies 31518
24.11.2020 7:34:59
Dobrý den, ráda bych Vám představila projekt NEBÝT NA TO SAMA, se kterým se účastníme soutěže Brněnského magistrátu - Dáme na Vás. Za projektem stojí bývalé onkologické pacientky, které dobře ví, jak je během léčby důležité mít někoho, kdo si tím sám prošel a kdo pochopí myšlenky onkologicky nemocného. Proto bychom rády v rámci Brněnského rozpočtu zřídily v Masarykově onkologickém ústavu "klub pacientek", kde bychom pořádaly různé přednášky, volnočasové aktivity, poradny. Myslíme si, že to má smysl. Proto bych Vás tímto chtěla poprosit o podporu - a o Vaše hlasy. Hlasování probíhá na https://damenavas.brno.cz do 30.11. a hlasovat mohou pouze občané města Brna. Pokud víte o někom, koho by projekt zajímal, dejte mu o nás vědět. Každý hlas je pro nás teď velmi důležitý. Pomozte nám to dotáhnout do konce. Děkuji
Romana L. 156433
12.7.2020 22:54:32
Asi oboji jsou duveryhodne a financne na tom nejsou spatne.
Stáňa * 7932
12.7.2020 21:42:19
Děkuji všem, že jste se podělily o tyhle informace.
Někdo tu psal, že většinou se člověk v tomhle řídí srdcem, což je evidentně pravda.

Rozhoduji se mezi Cestou domů a blízkým hospicem. To je to, k čemu se přiklání to moje :-)
Silvie03 80313
12.7.2020 15:34:48
Velšice, organizace Dejme dětem šanci je mi velmi sympatická, taky nad ní uvažuji. Jak dlouho jim přispíváš? Máš pak nějaké info o "tvých" dětech, když opustí dětský domov? Jak se jim daří?
 Názory 110 z 5072  [Dalších 5062 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.