| Stáňa * | 7932 |
|
|
24.6.2026 12:06:07
Diky za tioy. Momentalne ctu jednu, co jsi doporucovala posledne a na nejake mam v knihovne rezervaci.
|
| Len | 108740 |
|
|
24.6.2026 11:38:00
Rose, ja sla do optiky s tim, ze v cockach nevidim na blizko. Namerila mi to normalne bez bryli a cocek, +1. Nektere cocky ani nemaji udavanou silu, jen low, medium a high na blizko. Mozna bych zkusila to low a nebo +1 a uvidis. Ja mam Biofinity s +1 a pak nejake jednodenni s low a oboji je super. Stejne jako ty bez cocek vidim na blizko uplne normalne, odhadla bych, ze ti to bude stacit.
|
| Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 | 39806 |
|
|
24.6.2026 10:31:24
Len a jak to funguje na naměření dioptrií u těch multifokálních? měří se to (na blízko) pak s nasazenými čočkami nebo jak? já se na to ptala v optice, kde mají optometristu (a prodávají i čočky) a byli dost zmatení, že vlastně vůbec neví jak se to má měřit, když bez čoček vidím ok...
|
| Len | 108740 |
|
|
24.6.2026 10:25:35
No a momentalne Ctu Carodejky od Karin Babinske, predtim to byl Pritel od Friedy, predtim The Bright Years od Sarah Damoff. To mam za cerven. Zadne zavratne tempo, Frieda byla doslova jednohubka.
|
| Len | 108740 |
|
|
24.6.2026 10:21:34
Rose, moc doporucuju multifokalni cocky. Mam to jako Ty, bez cocek a bryli vidim na blizko normalne, se slabsimi brylemi taky (tak do 3 dioptrii, mam 3,5, ale spoustu bryli, ktere maji tri dioptrie a nosim je bez problemu, s temi tremi a pul uz na cteni vidim hur), s normalnimi cockami na cteni nevidim. Takze jsem presla na muultifokalni a nosim je hodne rada, uz je docela vyber.
|
| babi_ | 48341 |
|
|
24.6.2026 10:05:12
Mě tahle právě baví i bez tajenky (tu u jiných zkouším psát rovnou, zbytek políček si nechávám jen v hlavě).
Ale můžeš si třeba nejdelší sekvenci označit jako tajenku, a je to ![]() |
| Beat | 107867 |
|
|
24.6.2026 10:02:11
Zhltla jsem ted Sedmilharky, ktere jsem potkala v nějakém dobroobchode za par kc. Serial se mi libil s knížka je taky dobra. Mam hromádku papírových u postele. Neco jsou z nasi knihovny ktere jsem nečetla, něco půjčené od kamosky. Ale neni tam nic, na co bych mela ted chut. Ve čtečce mam taky neco. Mame s mužem spolecne rozečtené Smrkové toulání o Jizerkach. To mame na stole se dvěma záložkami. Mimoto ted prohlizime obří papírový katalog se vším pro vanlife.., Svět karavanů, 900 stran v němčině
). Papírové časopisy jsem milovala. I noviny. Ale holt pokrok, takže si je už nekupuju. Téma občas, některé rozhovory jsou na Idnes Premium. Momentálně mám za cíl přečíst vždy regionální plátek Zápraží. Jsou tam zajímavé tipy a rozhovory, ale i tak mi to trvá. Nejvíc porad čtu knížky, které mě pohltí. At uz papír nebo čtečka |
| Gavašetka | 111364 |
|
|
24.6.2026 9:44:58
V ní mi ovšem zásadně chybí tajenka!! Jinak bych ji i luštila, ale bez tajenky to není ono.
|
| Stará husa | 154854 |
|
24.6.2026 9:32:10
Já už papírové časopisy téměř nekupuji. Občas si koupím Téma, když mě zaujme něco z obsahu. A kupuju si křížovky, ty luštím denně a bláhově si namlouvám, že procvičuju mozek. Papírové knížky čtu pořád, chodím do knihovny
Čtu ale dost pomalu, přečtu tak 5-8 knížek za měsíc. V posledních měsících jsem začala sledovat slovenské seriály Slub a Dunaj k vašim službám. Vzala jsem to úplně od začátku a žere mi to dost času, který bych normálně věnovala čtení. Ale oba seriály se mi moc líbí. |
| Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 | 39806 |
|
|
24.6.2026 9:16:38
já taky teď sama s překvapením zjistila, že jsem za tenhle měsíc nepřečetla žádnou knížku
čtení papírových knížek mě zmáhá, protože jsem ještě pořád nevyřešila brýle na čtení (nosím čočky na dálku, bez nich bych viděla dobře na blízko, ale s nimi vidím fakt čím dál hůř a vím, že moje očařka mě bude tlačit, abych se vzdala čoček)a co je horší, našla jsem si novou guilty pleasure koukám na RealShort, takové úplně nablblé mikroseriály, asi tak na úrovni harlekýnek miluju tu naivní představu o "mocných lidech", o "pomstách" a "tragických osudech" ty dramatický gesta a vůbec... něco je hrané (a hrajou tam i fakt dospělí lidé, nejen mláďata ), něco je AI a to mě teda fascinuje i technicky... koukám teda beze zvuku, jen s titulky... a uznávám, že mi to žere i ten čas, který bych jinak strávila čtením... ale zase teď aspoň vím, že největší potupa je chrstnout na někoho pití a nejvíc omračující dar dokazující bohatství je plato se několika klíčky od luxusních vozů a nejbohatší a nejmocnější lidé všude jezdí nejméně 3-5 velkými černými vozy s eskortou mužů v obleku |
Slavnosti kašeKlatovy
Historie na vlastní kůžiKroměříž
160. výročí bitvy u Hradce KrálovéHradec Králové
Prokopská pouťPříbram
Slavnosti mistra Jana HusaTábor Další akce nalezte zde
Pedrocotta (smetanový dezert s želé Pedro)/Další recepty nalezte zde
(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.