| Lída+2 | 28136 |
|
|
24.6.2026 5:33:29
No máme tu konec června takže:
Jane Corry-Pokrevní sestra Jo Thomas-Pod andaluským nebem(tohle se jeví jako odechovka a přitom se člověk docela zamyslí, že by bylo fakj tohle udělat :-D) Louise Penny-Zátiší Louise Penny-Vražedný chlad Ella Carey-Ztracená dívka z Berlína (velmi zajimavé poválečná USA a Německo) Danielle Steel-V otcových stopách (jak jsem si myslela, že bude k vodě Ok, tak to teda moc oddechové chvilkama nebylo) Rita Herron-Květinové hroby (je to druhý díl) Elena Collins -Strom čarodějnic (tohle dáte jedním dechem) |
| Gavašetka | 111364 |
|
|
23.6.2026 17:39:32
Gabra a Málinka, to je srdeční záležitost! Furt mi to ještě nevyšlo, ale ve Štítné mají nějakou památeční místnost, tam bych se ráda někdy podívala, to je nostalgie.
|
| Gavašetka | 111364 |
|
|
23.6.2026 17:38:12
Na první dobrou se mi vybavila stará knížka "S odvahou ve štítu", kterou jsem podědila od mámy. Jako dítěti mi hodně pomohla, protože všechny příběhy v ní jsou o dětech či mladých lidech, kteří překonali nějakou blbou překážku/nemoc. A já jako dítě měla úraz páteře, musela jsem dlouho ležet, pobyla v nemocnici (následky žádné zdravotní nemám, ale bylo to pro 7letou holku náročné ).To byla dobrá inspirace, samé pozitivní vzory, že stojí za to vytrvat a nakonec to bude dobré.
|
| Evelyn1968,2děti | 6269 |
|
|
22.6.2026 18:11:34
Zapomněla jsem na Medúzu z jiné diskuze.
Bylo mi 15, to bylo jako o mně ![]() zachycuje vnitřní boj hlavní hrdinky Blanky, která touží po výjimečném životě a odmítá šedou průměrnost |
| Bílá Masajka | 131899 |
|
|
22.6.2026 11:18:51
Naprosto jednoznačně
Bez dcerky neodejdu |
| neznámá | 91073 |
|
15.6.2026 9:35:16
Hezké téma.
Pomohla nevím, asi jen Utěk do Budína, diky které jsem odmaturovala, spoléhala jsem, že mám načteno a nemusím se učit a vytáhla si baroko, naštěstí jsem to rychle převedla na košaté věty Utěku do Budína a celý čas mluvila o něm. ![]() Jinak Gabra a Málinka, ještě pořád je ráda čtu a přivedly mě k prorepublikovým románkum, které si ráda přečtu. O mé rodině a jiné zvířeně, to je také moje slabost. Vejce a já, to mám pocit, že asi snad i žiju. Vždy si v prádelně vzpomenu na "na špínu je mydlík, žena má je diblík" ![]() Jak voní tymián a jiné knížky od Pagnola, bez toho není léto. A když to tak pročítám, tak já jsem asi nikdy nečetla Děti z Bullerbynu, Pipi dlouhou punčochu, ale třeba ani Honzíkovu cestu. První knížka, kterou jsem četli jako školní četbu během čtení ve škole byli Lovci mamutů, před tím jsem četli jen různé texty. Možná je to tím, že jsem do školy nastoupila v 89. roce a nevědělo se, co číst? DOma jsem měli klasické české dětské autory, Makového panáčka, Birlibána, Kocourka Modroočka..... A hlavně mojí milovanou Veverku Zrzečku. |
| Stáňa * | 7932 |
|
|
14.6.2026 21:32:30
Já nedávno četla jeden zajímavý článek o slově "yet".
Když odpovíš na otázku " I don´t know" nebo "I don´t know yet" , dosaď si jakékoliv sloveso, je v tom obrovský rozdíl, jak v tvém postoji tak jak vnímá tvou odpověď druhá strana. To druhé znamená, že to není uzavřené, je to v procesu nebo někdy bude. Od té doby to hodně používám. |
| Jerry G. | 159407 |
|
14.6.2026 21:28:06
Babi, vlastne z tech horolezeckych si pamatuji dost.. ""A, neni to nebezbecny?"" No, tak taky muzou priletet Ufoni a zlamat ti nohu""..
|
| babi_ | 48341 |
|
|
14.6.2026 21:16:27
Jo, živé prase znám :) a z podobného "Horolezec, který se nebojí, je mrtvý horolezec. Kdo se bojí moc, taky."
|
| Jerry G. | 159407 |
|
14.6.2026 21:10:45
Babi,
z tech horolezeckech obcas pouzivam... `Lepsi zive prase, nez mrtvy horolezec´.. Pak pokazde, kdyz zvracim tak si vzpomenu na hlasku kamarada Boba.. ´At jim, co jim vzdycky zvracim bramborovy salat..` Hned je mi min blbe. ![]() Pak jeste.. ´Jdi do toho, hlava hlava, to je o 100% ucinejsi.. |
Slavnosti kašeKlatovy
Historie na vlastní kůžiKroměříž
160. výročí bitvy u Hradce KrálovéHradec Králové
Prokopská pouťPříbram
Slavnosti mistra Jana HusaTábor Další akce nalezte zde
Pedrocotta (smetanový dezert s želé Pedro)/Další recepty nalezte zde
(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.