Mám pocit, že pro něj je problém už ten zabitej pes, čili trestný čin a na tom by to mohla postavit.
Žádné zvíře nesmí být usmrceno bez důvodu. To říká ustanovení § 5 odst. (1) zákona č. 249/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání. Odstavec (2) téhož ustanovení pak zakotvuje právně důvody, pro které zvíře usmrceno být může. Těmi nejdůležitějšími důvody, a zároveň asi nejpochopitelnějšími, jsou například využití produktů hospodářských zvířat, nevyléčitelná nemoc nebo těžké poranění spojené s trvalým utrpením zvířete, výkon myslivosti, překonávání hromadné nákazy zvířat.
Usmrcení či zranění psa zakládá podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat ve smyslu § 203 Trestního zákona, nebo trestného činu poškozování cizí věci ve smyslu § 257 Trestního zákona (pro účely Trestního zákona se zvíře považuje za věc zvláštní povahy). Jako podezřením ze spáchání každého jiného trestného činu jsou povinny se jím ze zákona zabývat pouze orgány činné v trestním řízení – soudy, státní zastupitelství a orgány Policie České republiky. Všechny tyto orgány jsou povinny přijmout každé oznámení o spáchání trestného činu či o podezření z jeho spáchání.
Rozhodně musíme celou událost co nejdříve příslušným orgánům nahlásit. V případě, že budete svědkem události a bude šance na okamžité zadržení pachatele, je nejlepší zavolat na tísňovou linku 158, event. Na tísňovou linku obecní či městské policie. Obě složky jsou povinny učinit vše, aby zabránily dokonání trestného činu a zadržení pachatele. Máte právo zadržet pachatele sami, troufnete-li si na to, pouze však do doby příjezdu policie.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.