Zdravím všechny. Před 10 lety mi diagnostikovali v naší fakultní nemocnici vrozenou hypertofickou kardiomyopatii, nijak závažnou, před cca 5 lety na kontrole tamtéž byla opět potvrzena. Na toto vyšetření (ECHO) jsem byla poslaná kvůli tomu, že je to dědičné a můj otec na to zemřel.
Obvodní lékařka mi tedy dala nějaké léky "na srdce", také na vysoký tlak, nyní ještě diuretika atd.
No a teď mě poslala k obvodnímu kardiologovi na ECHO (v nemocnici mají dlouhé objednací lhůty), aby se zkontrolovala ta kardiomyopatie. Výsledek mě velmi překvapil - zdejší kardiolog žádnou srdeční vadu nenašel
Když jsem se ptala, jestli je možné, že se vada dlouhodobým braním léků vyléčila, řekl, že to možné je. Víc se se mnou nebavil, trochu se tvářil, že jsem byla v nemocnici špatně diagnostikovaná. Ne že bych lékařům apriori nedůvěřovala, ale toto tvrzení se mi zdá divné - nemyslím si, že se vrozená srdeční vada může vyléčit. Nebo ano?? Nebo je možné, že mě předtím dvakrát mylně diagnostikovali na fakultní kardiologii? Je tu nějaký lékař nebo odborník, který by mi to vysvětlil?
Až půjdu s výsledkem k obvodní lékařce, asi bych měla trvat na dalším vyšetření u dalšího odborníka, aby diagnózu potvrdil nebo vyvrátil, protože z toho nejsem moudrá. V tom případě mám dotaz - budu si muset toto vyšetření platit? Mám nárok ze zdravotního pojištění na stejný výkon u jiného lékaře k určení diagnózy?
Nechci aby to vyznělo, že chci mít tuto nemoc, ale pokud jí mám, chci o tom vědět, a pokud jí nemám, je asi zbytečné brát tolik léků "na srdce"...
Děkuji za vaše názory.