| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Sociální poradna (dávky)

Máte otázky ohledně sociálního zabezpečení, důchodového pojištění, nemocenského pojištění, dávek sociální péče či dávek státní sociální podpory? Odpoví vám na ně obornice Ludmila Řezníčková, t.č. na mateřské dovolené.
Zodpovězené dotazy [Dalších 271 dotazů >>] 
?
25337

Výpověď a těhotenství 
( 10.9.2004 10:03:28 Jana Kroupová )

 Prosím, nezadávejte své dotazy. Omlouváme se, ale poradna je v tuto chvíli mimo provoz. Děkujeme za pochopení. Omlouvám se, ale potřebovala bych poradit, alespoň až budete v provozu nebo někdo, kdo má zkušenosti, aby mi je sem napsal. Moje sestra byla doma na mateřské dovolené a po třech letech dostala výpověď. Týden na to zjistila, že je těhotná. Sice dostala potvrzení od doktora, že v době výpovědi byla těhotná, ale prý nemá na nic nárok (nemocenská,protože nepracovala, mateřská, protože termín mat. dovolené není do 1/2 roku od výpovědi). To nemá již nárok na nic mimo rodičovského příspěvku? Vaše zkušenosti:
Odpověď pro Kamilu (Ludmila Řezníčková)
Ještě doplnění odpovědi - výživné? (Ludmila Řezníčková)
Odpověď pro Radku (Ludmila Řezníčková)
Ukončení prac. poměru a MD (Katka G.)
Re: MD,nemoc,zaměstnavatel (Jarmila)
vyšší mateřská (Kamila Riedlová)
Nová poradna (Ludmila Řezníčková)
dotaz:davky (martina-2deti)
výpočet mateřské (Hana Dvořáková)
prizivnice? (zuzana misař, syn19mes+tehot.)
Re:Pridavky (Mila)
PPM u druhého dítěte (Jana Kočvarová, dcera 8 měsíců)
mateřská (lenka těhotná)
druhá mateřská (Renáta Barnetová,syn 2,5roku)
Sociální dávky (Markéta)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
25306

Těhotenství a ztráta zaměstnání 
( 9.9.2004 9:27:12 Iva, 11.tt )

 Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Jsem už 4 roky zaměstnancem jedné firmy. Momentálně jsem v 11. týdnu těhotenství a zaměstnavatel o mém stavu ví. Jenže situace firmy není nijak růžová a vše nasvědčuje tomu, že na firmu někdo podá konkurs nebo ho vyhlásí firma sama. Nevím kdy, ale myslím si že to bude do konce tohoto roku. A tady nastává můj problém. Když se ruší zaměstnavatel, tak bych měla obdržet výpověď, kterou jsem povinna přijmout? A odstupné? No a když přijmu výpověď, stanu se nezaměstnanou těhotnou ženou. Co potom? Přihlásit se na Úřad práce? Ale vždyť mě nikdo nezaměstná? A když mě na úřadu práce přijmou, budu pobírat podporu, a z čeho se mi tedy bude vypočítávat mateřská? I z té podpory? Víte já nevím co dělat. Rizikové ani neschopenku mi nikdo jen tak nenapíše. Prosím poraďte mi. Moc děkuji a přeji i Vám hodně štěstí a zdraví. Vaše zkušenosti:
Re: Re: Těhotenství a ztráta zaměstnání (Jana)
Re: Re: Těhotenství a ztráta zaměstnání (macínek)
Re.Odstupne pri MD. (Janinka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
25280

Peněžitá pomoc 
( 8.9.2004 17:30:38 Radek Pelcman )

 prosim o radu chci se zeptat kdo mě bude vyplacet mateřskou , mam 2 deti a jsem vdovec,manželka zemřela při porodu dekuji. Vaše zkušenosti:
Re: mám nárok na sociální dávku (Kateřina Čížková)
Re: mám nárok na sociální dávku (Kateřina Čížková)
Odpověď pro Kateřinu (Ludmila Řezníčková)
peněžita pomoc v materstvi (Martina na rodicovske)
Re: Re: mám nárok na sociální dávku (Jiřina)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
25138

OSVČ v těhotenství 
( 2.9.2004 12:16:21 Lucie )

 Dobrý den, omlouvám se, že píšu, i když jste mimo provoz. Snad mi někod odpoví. Jsem OSVČ a jsem v 7 tt. Nemocenské pojištění si ale platím až od letošního roku ve výši, kterou mi předepsali na sociálce 149 Kč/měsíc. Příjmy jsem měla 300 tisíc a výdaje asi 280 tisíc, takže jsem vyšla na nulách. Zajímalo by mě, jak to bude s peněžitou pomocí v mateřství. Kolik budu brát a pak by mě zajímalo, jestli je možné si teď ještě navýšit odvody na nemocenské, abych poté pobírala vyšší částku. Pokud to jde, jak to udělat a nakolik navýšit? Moc díky za radu. Lucie

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
25049

Odejmutí sociální dávky spojené s neuvedením otce dítěte 
( 29.8.2004 22:18:20 Sarka Hejzlarova )

 Dobry den, minuly mesic mne z uradu prace prislo vyrozumneni o ukonceni pobirani davky socialni pece formou mesicniho opakovaneho peneziteho prispevku. Vytahy z korespondence: Zadatelka nesplnila podminky pro poskytnuti opakovane davky socialni pece dle zak. c. 422/2003, paragraf 1 odst. 3, pismeno b - neuplatnila zakonne naroky na zvyseni prijmu - vyzivne pro dite. Z tohoto duvodu se rodina nepovazuje za socialne potrebnou a davka se odejima. Samozrejme, ze jsem se proti tomuto rozhodnuti odvolala. Odvolani mi bylo zamitnuto a napadene rozhodnuti potvrzeno s oduvodnenim, ze u me osmilete dcery neni v rodnem liste uveden otec a v dusledku toho nelze uplatnit navrh na urceni vyzivneho od otce ditete. Otce ditete znam, ale pouze jeho jmeno a to ze pochazi ze Spolkove republiky Nemecko. Jsem pro stat tedy nepotrebna, jelikoz jsem na pracovnim uradu, sve povinnosti vuci tomuto organu, ale plnim. Mam totiz pouze zakladni vzdelani, takze pracovni nabidky z teto strany jsou nulove. Prohlasila jsem, ze nechci, aby zakonny otec prispival na rodinu, resp. vyzivne na dceru. Myslim si, ze je to moje soukroma vec a svobodne jsem dostala navybranou, jestli ho jako svobodna matka chci uvest nebo ne. Rozhodne nechci uvadet jeho jmeno. Nyni dostavam od statu 2 600 Kc mesisne a to rozhodne nestaci ani na zaplaceni najmu. Za radu predem dekuji Hejzlarova. Vaše zkušenosti:
zamitnuti davek z vise prijmu matky a jejiho priteleproo (petr sebera)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
24920

Odchod na mateřskou 
( 22.8.2004 18:35:09 Jarka )

 Dobrý den, vím, že poradna zatím nefunguje, ale i přesto se zeptám. Na odpověď si počkám. Na vašich stránkách jsem se dočetla,že se mateřská dovolená vypočítává z 12 předešlých měsíců. Na jiné intern.adrese- pragrafy a právo jsem se dočetla,že je to za poslední 3měsíce. Tak tedy nevím, co platí. Dále bych se chtěla zeptat na mateřskou dovolenou bych podle výpočtu porodu měla nastoupit 6týdnů předem, což je zhruba 16.listopad do té doby budu chodit do zaměstnání. Chtěla bych se zeptat co tedy budu pobírat za tento měsíc - tedy v prosinci. Mám tomu rozumět, že budu mít část mzdy a část nemocenské? Děkuji Vaše zkušenosti:
Re: odchod na mateřskou (Martina Červenková,29.tt)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
24770

Nárok na přídavky 
( 13.8.2004 10:52:05 Radek )

 Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jesli máme náro na přídavky a na které? Žena je na MD dostáva 3.500 měsíčně. Můj čistý měsíční příjem je 8.500, k tomu podnikám na ŽL, ale loni jsem byl ve strátě (vraceli mi přeplatek daně 900Kč). Koupili jsem byt a platíme 5000 splátku uvěru bance a 2000 za služby, energie atd. Máme nárok na nějaké příspěvky? Vaše zkušenosti:
Prosím o radu (Petra L.)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
24697

Nárok na doplatek do životního minima 
( 10.8.2004 17:02:36 Milan )

 Při žádosti o doplatek do životního minima existuje několik vyjímek, při kterých se nezkoumá možnost zvýšit si příjem vlastní prací, mj. i u rodiče celodenně osobně řádně pečujícího alespoň o jedno dítě do čtyř let věku. Moje otázka zní, pokud má rodina 2 malé děti (novorozenec a dvouleté dítě), lze toto uplatnit ve smyslu jedno dítě matka, druhé dítě otec? Jinými slovy, je tímto podporována situace, kdy by otec i matka zůstali s oběma dětmi doma (než to starší bude možné umístit do mateřské školky). Pokud ne, tak na jaké dávky by měla tato rodina nárok? Jak by to bylo s placením zdravotního pojištění? Děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Re:Přispěvky (Marta)
Odpověď pro Martu (Ludmila Řezníčková)
Školka (Soňa)
Pracovní volno do let věku dítěte a následná další těhotenství (Petra,syn 7let,dcera 2roky)
Porodne a narok na matersky prispevek?? (Andrea)
spolecne bydleni (Marta)
Nová poradna (Ludmila Řezníčková)
Svobodná matka (Kateřina Cardová, 22 tt)
Prosím pomocte mi s mým problémem!! (F. Abrahám)
R.. alimenty z ciziny (lenka)
Těhotenství na ÚP (Jana)
Na jaké příspěvky mám nárok (Žaneta Sovjáková)
POZOR !!!!!! - nová poradna !!!!! (Ludmila Řezníčková)
alimenty - sociální podpora... (jana ježková, 4dcery)
Re: Budu mít nárok na dorovnání ŽM ? (Květa)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
24671

Těhotenství 
( 9.8.2004 18:11:25 Blanka )

 Dobrý den,ráda bych se vás na něco zeptala. Podnikala jsem 2 a půl roku a před 2 měsíci jsem s podnikáním zkončila a nahásila se na UP. Pobírám od UP částku 895 Kč a ze socialky 3205 Kč. Před týdnem jsem zjistila že jsem těhotná. Mám nárok na nějakou finanční výpomoc? Mám pronajatý byt ve kterém žiji sama,vdaná nejsem ale mám přítele. Na jaké dávky mám nárok a kolik bych měla dostat peněz? Děkuji za odpověď Blanka Vaše zkušenosti:
Re: sociální dávky (Martin Vidlička, 3 děti)
socialní dávky (Marie Sobková 4 děti)
Re: nárok na příspěvek (Klára)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
24665

Dávky v mateřství 
( 9.8.2004 11:45:44 Monika Bejblová )

 Vážená paní Řezníčková, ráda bych Vás poprosila o radu. Jsem 3měs.těhotná, žiji s přítelem ve spol.domácnosti. Ráda bych věděla, na jaké dávky budu mít nárok a jaká bude asi jejich výše (pravděpodobně). Mateřskou (půl roku) budu dle výpočtů pobírat asi 6.500,-; přítel má čistou mzdu cca 7.000-8.000,-Kč, nájem platíme 3.500,-. Budu mít nárok na nějaké dávky na mateřské a potom na rodičovské dovolené? Můžete mi říci (nebo dá se někde vypočítat) jejich pravděpodobná výše? Mnohokrát děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Rodičovský příspěvek

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 271 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.