| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti plavat

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 286  [Dalších 256 >>]
Kafe 134466
30.6.2017 13:48:02
Moje děcka mají každé léto individuální lekce plavání. Co mně blokovaly, tam klidně dělají, pod vedením plavčíka/lektora. Tak třeba pomůže, když ji bude učit někdo cizí. ~d~
KarlítKa 106498
30.6.2017 13:45:44
Prosím o radu - do sedmi let kvůli opakovaně zavedeným ventilačním trubičkám se nesměla potápět a ponořovat hlavu, problém byl i při mytí vlasů.
Už druhý rok trubičky nemá, nicméně asi jsme prošvihli tu fázi, kdy se vody nebojí a teď se teda bojí fest. :( princip zná a ví, plave jen když mám ruku pod břichem ~t~~8~ ale sama ani omylem. když ruku vytáhnu, jde okamžitě pod vodu.
Nemáte někdo zkušenost, jak na to? je dost tvrdohlavá, když jí něco nejde, hned se zabejčí a nechce nic. ~8~
Ve škole bude mít plavání až od září.


Děkuji všem za rady ~s~
Binturongg 104880
24.1.2017 10:45:14
Jo a při šipce si PŘED SEBE dávají ruce pouze pokročilí, kteří už si mohou dovolit dělat kraviny. Ruce před sebou s sebou nesou toho placáka :-)
Binturongg 104880
24.1.2017 10:43:30
Šuplíku - to není moc pedagogické :-)

Whitep se to samozřejmě může naučit třeba v šedesáti, na tom nesejde. Záleží jen na tom, kdo jí to bude učit.
Jediný handicap, co má dospělý proti dítěti, je pud sebezáchovy, ale ten lze překonat v každém věku :-)
Jinak by lidi nelyžovali, neskákali padákem, nelezli po skalách, nedělali horské tůry, neplavali... kdyby to bylo podmíněno tím, že to musí ovládat od dětství :-)
Binturongg 104880
24.1.2017 10:40:19
Musí na to profesionálně:

Základ jsou vzpažené napnuté ruce za ušima (může si je i držet - spojit dlaně) - nesmí s nimi hnout po celou dobu skoku.
Musí si představit, že skáče za těma rukama a fakt s nimi nehnout.
Na odrazu tolik nesejde, nemusí být velký - klidně z toho dřepu (paradoxně je ale ze dřepu těžší neudělat placáka, než ze stoje) - ale pořád ruce napnuté a za ušima. Po odrazu napnout i nohy - musí být celý zpevněný a vrhnout se do vody za těma napnutýma rukama - těma rukama napořed.
Musí prostě vědět, že ruce jsou do vody první.

Jestliže je takhle udrží a napne nohy, je v podstatě nemožné placáka předvést :-)
withep 93862
22.1.2017 23:20:40
Jasně, však já to taky už tak asi čtvrt století nezkoušela a už ani zkoušet nebudu ~:-D
TiNiWiNi 109646
22.1.2017 15:03:36
Ještě dnes si pamatuju ten krásný pocit, když jsem poprvé zahučela do vody po hlavě a plula vodou dál. Byl to úžasný pocit svobody.
withep 93862
22.1.2017 8:10:33
Hm. No jo ~k~. Tak proč mi to teda nejde? Asi že když padám po hlavě, dám ruce, ale nejde mi padat po hlavě schválně. Rybička ve volejbale mi taky nešla.
withep 93862
21.1.2017 23:07:30
Dávám. Přece když někam letím po hlavě, dám před sebe ruce, abych si nenatloukla ksicht. Proto nenosím ruce v kapsách, když je náledí.
withep 93862
21.1.2017 23:02:25
Podle mě, když má člověk v pořádku pud sebezáchovy, tak šipku nedá. Co je to za nápad, skákat někam po hlavě a nedat před sebe ruce? Už jsem to dávno vzdala ~k~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 286  [Dalších 256 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.