| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zápal plic

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 330] Názory 331340 z 3231  [Dalších 2891 >>]
.kili. 125672
18.9.2012 18:06:52
"zbytečně drama"

no, to je možná zavdáno marnými pokusy konfrontovat vlastní laický náhled se závěrem lékařky a užít k tomu vlastní představy o tom či onom, což je zřejmé i z některých dalších příspěvků. Několik skutečností :

- vyšetření poslechem je docela uměním a učí se mu na řadě dětí den co den celé roky, stejně tak vyšetření pohledem, poklepem a pohmatem

- přímým přiložením ucha vyšetřujícího k hrudníku vyšetřovaného se získá stejný nález jako vyšetřením fonentoskopem, který přináší výhodu toliko v možnosti přesnější lokalisace nálezu a ve věcech hygieny

- jsou zápaly plic bez atributu v nálezu z vyšetření pohledem, poklepem, poslechem či pohmatem, a také jsou zápaly plic bez patologického nálezu z roentgenového vyšetření, dále jsou nálezy z kombinované poruchy, např. při persistujícím bronchiálním asthmatu a pneumonii

- zápal plic samopzřejmě nemusí být provázen horečkou a stejně tak nemusí při něm být nějak zvýšená hladina CRP

- indikace atb terapie má svá pravidla, vztažená jednak k etiologickému agens, jednak k onemocnění základnímu, jednak k přidruženým onemocněním a také k věku a epidemiologické situaci, konečně jsou i idikace k jejich profylaktickému podávání










..maya.. 86852
18.9.2012 18:01:45
~R^~R^

v poslední době mám pocit že my maminky by jsme nejraději ordinovaly, léčily a očkovaly děti samy..ale máme vůbec na to?~t~
..maya.. 86852
18.9.2012 18:00:46
souhlas~R^
Jana
  • 
18.9.2012 17:30:38
Shantule, já si nemyslím, že z toho děláš zbytečné drama, ono je dobře, že tě to zajímá jestli ho malý má či nemá (spíš se osobně kloním k názoru, že teda má). Vemte si lidičky, že kluk je malý a jeho mamka se setká určitě nejednou s dotazem na prodělané onemocnění.
Raduza 68805
18.9.2012 17:04:47
Mně se zdá, že už z toho děláš zbytečně drama. Pořád si myslím, že dr. spíš neslyší než slyší něco navíc. Zápal plic měl, možná začínající. Dej mu ty antibiotika a bude zdravý.
Astmatiky mám doma dva. Mám i naslouchadla, jinak bych byla u dr. pořád. Kdyby mi dr. řekla, že má zápal plic, ani bych necekla a byla bych ráda, že to poznala.
Jana
  • 
18.9.2012 16:52:14
Shantue, samozřejmě splést se může každý, ale nevím u zápalu plic se mi to zdá spíše nepravděpodobné. Jak tu už někdo psal, spíše dr. neslyší než, že by slyšel něco navíc. Jestli to je či není zápal plic by Ti dle mě jen řekl snímek rtg plic. Je dobře, že jsi malýho vzala ještě na poslech, aby jsi měla ještě názor jiného dr. Jen malá otázečka - když jsi s malým byla dneska - měl v sobě dávky ecosalu? (Jestli se nepletu, dr. Ti doporučila včera přidat ecosal.)
Dojanka 85301
18.9.2012 16:38:15
Já si to na rozdíl od tebe nemyslím (prosím neuraž se). Laické ucho přiložené na hrudník nemůže slyšet to, co stetoskop lékaře a jeho praxe. Se zápalem plic není radno si pohrávat a spekulovat o vysazení antibiotik. Tím leda docílíš toho, že se bakterie stanou rezistentní na antibiotika. Na jak dlouho máte ten Sumamed?
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
18.9.2012 16:23:35
Dojanko, neslyšela jsem zápal plic nikdy poslechově, ale poslouchala jsem jeho plíce a plíce dcery a byli stejné. Poznám už jeho astmatický dech, jak mu to tam ševelí a ráno dle poslechu lajka nic neševelilo a byl klid...proto jsem šla k dr ráno znovu na přeposlechnutí, ať mi řekne jak to vypadá dle pohledu odborníka....
Stále si myslím a nikdo mi nevymluví, že si spletla zápal plic s astmatickým dechem...
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
18.9.2012 16:21:18
Byla jsem tedy na konzultaci v nemocnici na dětském...ano atb dobrat, tak jak nám řekla paní doktorka. Poslechově tedy taky nic neslyšela a řekla mi, že nechce spochybňovat názor paní doktorky. takže o moc moudřejší nejsem a stále nevím jestli to včera byl jen astmatická vada nebo ten zápal plic....

Ecobec používáme stále....ecosal jen když je nějaká potíž... Dopoledne bylo v pohodě a při cestě domů jsem se stavovala k dr pro další než dojdou tyto...mám přesně vypočtený kdy a chodím pro ně předem.... malý nebyl nijak dušný, řádil u babičky, takže možná tím se i trošku přihoršilo, možná divný tlak mohl být. Každopádně jsem byla zbytečně vyplašená.
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
18.9.2012 16:14:34
Létavice, já byla pro další inhalátory, protože docházely a ne že došly. Ecobec stříkáme pravidelně, ale ecosal jen dle potíží. Ráno jsme vyjížděli a byl v pohodě, teprve od našich jsem šla k dětské, kde mi řekla toto. Ví, že je astmatik a ještě jsem jí říkala, že ecosal jsme nefoukli. Mohla mu ho podat tam....
[<<Předchozích 330] Názory 331340 z 3231  [Dalších 2891 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.