| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zápal plic

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 3231  [Dalších 3141 >>]
Kafe 134466
17.3.2016 9:23:04
Zápal plic jsem měla 3x, než jsem se nechala naočkovat proti pneumokokům. Hlavní rozdíl od běžných viróz byl, že se mi špatně dýchalo, nemohla jsem se pořádně nadechnout.
Katka + 2 23340
17.3.2016 8:49:09
Já měla zápal plic loni v lednu. Absolutně by mě nenapadlo, že se může jednat o zápal plic. Měla jsem lehce zvýšenou teplotu, nemohla jsem se ani zvednout z postele a jen jsem zvracela. 3 dny v kuse, než jsem se dokázala z posledních sil zvednout a nechat se odvézt k lékaři, který mě odeslal na chirurgii s náhlou příhodou břišní, kde udělali UTZ a RTG plic a bylo jasno. Atyp zápal plic v dolním laloku, kde prý je běžně TBC...zajímavé to bylo. 7 hodin na plicním, kapačka, testy..Přes měsíc jsem marodila. Hnusné to bylo. Ale absolutně jsem nekašlala, nedusila se. Mylsela jsem, že mám spíš chřipku :-O
radka
  • 
17.3.2016 8:42:45
syn měl zápal plic, poznaný jen z rentgenu
nekašlal
Eva
  • 
17.3.2016 8:24:42
Pokud mám kašel, který bolí více dní, nebo se po delší době nelepší (zpravidla vyzkouším 2x druhy léků několik dní), jdu k lékaři. I když své problémy s kašlem mám docela vychytané, tak zkrátka jednou za pár let skončím u lékaře a ATB.
Epepe 89236
17.3.2016 7:52:59
Zkušená doktorka ano.
holka anonymka 93519
17.3.2016 7:39:50
syn se léčil týden s nachlazením, po týdnu, když se to nelepšilo, na RTG přišli na zápal plic. Jelikož to byl ale infekční typ, chytili jsme to i ostatní v rodině. Já během večera měla 40 st. horečku, 1. den jsem o sobě nevěděla, 2. den jsem se párkrát napila čaje a 3x došla na wc - víc jsem nezvládla. 3. den jsem se dostala do stavu, kdy jsem byla schopná zajet k lékaři, další den už s ATB do práce. Za další 3 dny jsem byla zdravá.
Tili + 2
  • 
17.3.2016 7:15:27
Syn příznaky – kašel který se stále zhoršoval, horečky, které stále stoupaly a nic na ně nefungovalo. Na prvním poslechu se paní doktorce „něco nezdálo“, ale nepoznala to, po dvou dnech rostoucích horeček na rtg zápal plic (první léky nezabraly, musel na testy, která bakterie to je, zabraly až druhé léky.
Já příznaky – měsíc kašel a únava, jinak nic, připadala jsem si jako hypochondr, když jsem šla k lékaři, (vyhnal mě manžel, že kvůli kašli nemůže spát), ale byl to oboustranný zápal plic. (Jo a chytla jsem to od syna, stejná bakterie, ne velmi typická)

Vítr z hor 100046
17.3.2016 4:33:50
Byla to Mycoplasma pneumoniae.
Girili 117849
17.3.2016 0:53:23
Takhle se pry projevuje virovy zapal plic - neni poslechovy nalez. Byva pri nem nizka saturace. To tedy asi i pri normalnim, jen ze je to jeste pred RTG jedna z veci, ktera se da pomerne snadno zjistit a muze napomoct urcit diagnozu.
Haki
  • 
16.3.2016 23:42:31
Měla jsem zápal plic už 3x a pokaždé to bylo trochu jiné. Poprvé vysoké teploty, na kašel si nevzpomínám a v noci mě vzbudila prudká bolest na plíci, jakoby mi tam někdo kroutil nožem na jednom konkrétním místě. Ráno jsem sotva došla k doktorce a na RTG byl přesně v tom místě, kde mě bolelo. Podruhé se mi vrátil za necelé tři měsíce, to jsem si ho sama podchytila, bolelo mě na jiném místě na plíci a jen jsem se dr zmínila, že se začínám cítit podobně, jako při začátku toho prvního zápalu plic. Dr mi po poslechu řekla, že to je téměř vyloučené, že ho asi nemám, ale pro jistotu mě na RTG poslala. A byl tam - přesně v místě, kde jsem ho cítila.
Potřetí (po cca 3 letech)mi to začalo jako běžná viróza, která mi spadla nejprve na průdušky - léčeno ATB, ale když asi po cca 7 dnech braní ATB jsem stále měla pocit, že se mi špatně dýchá, jen jsem se mezi řečí zmínila, že se cítím tzv. nedodýchaná. Chodila jsem s tím do práce, měla jsem tendenci stále otevírat okno a pořádně se nadýchnout. Jinak žádná teplota, ani zvýšená únava,ani bolest na plicích, fungovala jsem takřka normálně, až na to dýchání. Dr mě poslal na RTG a druhý den mi volal do práce, ať hned přijedu, že mám zápal plic a změnil mi ATB.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 3231  [Dalších 3141 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.