| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pyelonefritida – hnisavý zánět ledvin

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 276  [Dalších 156 >>]
Lorinka a 2 holky 8152
22.8.2010 22:09:44
Ještě dotaz - VUR je asi automaticky kontraindikací k plavání v bazénu, že?
Ralelo+4 12395
22.8.2010 21:58:50
Neboj bude to OK, i kdyby se reflux potvrdil, tak do 3°se s tím nic nedělá, jen se sleduje. Dělají se UZ a kontroluje se moč. On je to pro nás pro mamky velký šok že těm našim drobkům něco je, ale děti to zvládají daleko líp než my.Držím palce, když tak pak napiš jak jste dopadli~x~~x~~x~
Pawlla 106336
22.8.2010 21:54:18
Lorinko,i kdyby se to potvrdilo,opravdu to není nic hrozného,budete sledovaní na nefrologii a brát udržovací dávku ATB.
Lorinka a 2 holky 8152
22.8.2010 21:50:23
My jdeme na to vyšetření hned po první pelonefritidě, měly jsme štěstí na doktorku, která řekla, že na druhý zánět čekat nebudeme.
Jdeme 16.9. a já asi do té doby nebudu spát, mám o malou strach.
Ralelo+4 12395
22.8.2010 21:41:19
Dlouhodobé braní ATB není tak hrozné, je to jen malá dávka, není to jako při nemoci. Jinak na ten zadeček zkus imazol krémpastu, nám okamžitě zabíral.
Ralelo+4 12395
22.8.2010 21:39:18
Myslím že šance nemá VUR je velká.Aby se prokázalo že tam VUR je museli by udělat RTG močových cest, myslím že se to dělá až kdyby měla druhý zánět. Teď jsme se v nemocnici potkali s chlapečkem který zánět ledvin prodělal a říkali že profilaxi bude brát 3 měsíce.Jinak syn měl oboustraný VUR 5°je po operacích močovodu a profilaxi bral 2 roky.
Lorinka a 2 holky 8152
22.8.2010 21:33:14
E. coli měla dcera taky.
I kdybych oželela plavání (co by mi zbývalo, že, zdraví je prostě přednější), tak dlouhodobé braní ATB mě děsí. Teď je na ATB týden a je totálně opruzelá, jak pořád kaká, cpu ji lactobacilem, zadeček mažu Pevarylem a stejně je do krve a u každého přebalování pláče, je mi jí tak líto :-(
Raduza 68805
22.8.2010 21:23:16
Nemusí se najít nic. A i kdyby, tak to snad nebude nijak dramatické. Dcera měla VUR 2. stupně a zhojil se jí do věku tří let (přišli na to ve dvou letech). Zánět močových cest měla už jako miminko. Každý den brala furantoin (v moči měla E-coli, ale bílkovinu ne). Člověk si prostě zvykne. Nebrala jsem to tehdy nijak dramaticky. Na nefrologii chodíme každý rok. Ze začátku to bylo ka¨ždý týden, pak měsíc ... :-).
Pawlla 106336
22.8.2010 21:07:30
Moje dcera měla reflux,taky se na to přišlo když byla malinká,buď se to spraví samo nebo se to operuje.Jí se to spravilo samo,omezení žádné neměla,doteď je sledovaná na nefrologii,protože má mikroskopické množství krve v moči,žádná příčina se nenašla.
Lorinka a 2 holky 8152
22.8.2010 21:04:02
Ahoj,

moje 11-měsíční dcera prodělala pyelonefritidu. Klasický průběh - den horečky skoro 40°C, které nešly srazit, pohotovost, naměřeno CRP 100, bíl,koviny v moči. Okamžitě hospitalizace, ATB do žíly, kapačky, dcera byla do té doby kromě příkrmů kojená a odmítala jiné tekutiny než prso. V nemocnici se bohužel ukázalo, že kojením už do sebe žádné tekutiny nedostane, že už mlíko skoro nemám, takže byla dcera nejspíš nějakou dobu téměř bez tekutin.

Nyní dobírá ATB Zinnat a posléze přejde na udržovací léčbu - Sumetrolim. Za měsíc jdeme na sono ledvin s kontrastní látkou, aby se vyloučil reflux.

Dle UTZ při hospitalizaci vypadají ledvniny v pořádku, nebyly nijak zvětšené a již třetí den nenesly žádné stopy zánětu.

Vím, že nejste věštci, ale jaké jsou vaši zkušenosti, je šance, že reflux dcera nemá?
Když už jednou zánět ledvin měla, budou se jí opakovat? bude muset brát Sumetrolim ještě dlouho?
Bude mít nějaké omezení? Třeba zakázané plavání i když se reflux nepotvrdí?

Díky za všechny vaše zkušenosti a názory
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 276  [Dalších 156 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.