| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 10902  [Dalších 10622 >>]
1kulička 119729
2.6.2020 9:27:36
Můj komentář byl pouze k výši záloh a výdělku 5 mega. Tam už záleží na výdajích nebo paušálu, jak jsem psala. Když si někdo z 5 mega odepíše 90% obratu na náklady (stavbu provozovny např. apod) tak jistě je to oprávněný výdaj a jeho náklady na pojištění a daně budou minimální.
Jinak skladbu OSVČ si netroufám hodnotit, pár kolegů v mém oboru mám a dělám to léta, dost se ceny liší se zkušenostmi a sídlem smluvní společnosti.
Monty 129940
2.6.2020 9:17:09
Kuličko,
tak nemám důvod ti to nevěřit, nicméně nepokládám to za běžné.
Netuším, kolik si vydělá kontraktor, v oborech, kde se pohybuji jsou nejlépe placení OSVČ konzultanti, někteří ajťáci a markeťáci, ale až na výjimky ani v těch nejlukrativnějších oborech ty příjmy v řádu statisíců měsíčně nemají. Pokud je Mára Prchal OSVČ, tak ten jistě bude platit zálohy minimálně v této výši, ale že by to bylo „běžné“, to bych skutečně netvrdila.
Solidární daň se platí tuším od nějakých 130 tisíc měsíčně, to rozhodně nebude mít naprostá většina OSVČ (a zaměstnanců zrovna tak), pokud tedy nebereme jako "OSVČ" každého, kdo není zaměstnanec, tedy i "pana továrníka". ~;)
1kulička 119729
2.6.2020 9:11:30
Libiku, já váhám s tím bonusem. Požádala jsem o ošetřovné. Ty teda trvdíš, že i když kvůli koroně nemám momentálně nižší příjem, ale omezená jsem péčí o dítě (prostě dělám po večerech a o víkendech), tak nárok na ten bonus mám? Se přiznám, že se mi moc nechce vydávat energie na dopisování si s úřady, ale peníze se hodí vždy...už to ošetřovné jsem propásla za březen, ale za duben jsem tedy požádala. Nenapadlo mne, že to tak rychle uzavřou když se v půlce dubna ještě nevědělo, kdo na to vlastně má nárok....
1kulička 119729
2.6.2020 9:03:09
Monty, to teda vychází podstatně víc. Platím 34 tisíc na zálohách na pojištění a 5 mega jsem nedosáhla. Ono taky záleží na tom výdajovém paušálu. Taky existuje něco jako solidární daň, to ti navýší 15% spočítanou daň. Loni mi prostě zdanění dělalo (včetně pojištění) cca 40%. No ale prostě se to pořád vyplatí, než být zaměstnanec. V mém oboru je ze zaměstnanců dřena kůže, nemůžu si vynachválit pracovní vztahy se zahraničím, kde je kontraktor vážený člověk. Naopak zaměstnanec zahraniční firmy v ČR je prostě nádeníkem (i v mém tak dobře placeném oboru). Čest vyjímkám.
Monty 129940
2.6.2020 8:43:52
Libiku,
pro OSVČ.
Podnikatel nerovná se OSVČ.
Když se bavím o OSVČ, mám na mysli lidi, co nikoho nezaměstnávají a nevlastní žádné výrobní provozy. Podnikatel je majitel tiskárny, OSVČ je řekněme grafik, co dělá sazbu.
libik 142094
2.6.2020 8:38:21
Vychází do na 1,4 mio, je to tak omračující? Pro podnikatele?

Navíc je tu ještě mnoho možností mezi základem a 25 tisíci, že?
Monty 129940
2.6.2020 8:20:25
Mmch, pokud se bavíme čistě o OSVČ jako člověku, co dělá sám na sebe, nemá fabriku nebo jakoukoli jinou výrobnu zboží a nezaměstnává další lidi, tak kolik myslíš, že za rok vydělá? Nevím, jestli jich bude většina do 500 tis., ale možné to klidně je. Pod milion ročně to bude každopádně.
Monty 129940
2.6.2020 8:12:53
Libiku,
na 25 litrů měsíční zálohy na zdravotním a sociálním bys musela mít fakt o dost vyšší příjmy než 500 tis. ročně. To podle mě nevychází ani na 5 mega ročně.
TV stolky na Favi.cz - největší výběr
libik 142094
2.6.2020 8:10:02
Pevalo, ty si opravdu myslíš, že naprostá většina těch, co podnikají, nepřesáhnou roční obrat 500 tisíc?

Byznysmeny, co vyvíjej výrobky (nejde-li o roušky) tedy žádné neznám.
libik 142094
2.6.2020 8:00:11
Monty, když ty neznáš ty kluky hrubé síly, pokud má někdo koníka na svážení dřeva nebo tvůj oblíbený bagr, nikdy by do fakturky těžkou upracovanou rukou 40 (v součtu za měsíc) nenapsal, to mi věř.

Je pravda že určitý segment pracovního trhu je čím dál bídněji hodnocen, patří do toho tvůj i můj obor, je nás jak kobylek..

40 je dobrý plat, právě, že plat..
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 10902  [Dalších 10622 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.