| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 10902  [Dalších 10632 >>]
libik 142094
2.6.2020 10:06:54
"To neni nic proti OSVC. To je pro jejich ochranu."
přeeesně.
Monty 129940
2.6.2020 10:01:27
Mmch., tady sice padlo, že superhrubá mzda neexistuje, nicméně počítají se z ní odvody, a protože v tom mém reálném světě ty "nízké" odvody státu pro mnoho podnikatelů až tak úplně nízké nejsou, protože není každý zaměstnavatel nadnárodní korporát, velmi často nestojíš před volbou
„mít jako zaměstnanec o něco málo míň vs. být OSVČ, co má o něco málo víc, ale žádné benefity“, ale spíš před volbou vůbec tu práci dělat, protože se skvělou nabídkou typu „jako OSVČ si vydělám tak pade, dejte mi 80 hrubýho (odvody státu celkem pěkných 50 litrů) a plácnem si“ tě potenciální zaměstnavatel spíš pošle do zadele.
Ale jak psala Madelaine, nakonec v Andrejově holdingu je práce dost.
1kulička 119729
2.6.2020 10:01:03
Aha,Monty, já ten příspěvek o tom, že zaměstnanec platí menší odvody nečetla, to snad každý ví, že to není pravda a celá tato diskuze byla o tom, že je to přesně naopak, tak mne to nenapadlo....
Není nic jednoduššího si to spočítat, když má člověk vyšší odvody tak ty se odvíjí od jeho příjmu....jestli je někdo zaměstnancem jen proto, aby platil nižší odvody státu, protože jako OSVČ by si vydělal mnohem víc a ty odvody byly dvojnásobné, tak to mi připadá poněkud úsměvné ~t~
Buřt 147593
2.6.2020 9:58:13
Monty ano, ale vem si, ze ISVC z toho ukroji treba mesic dovolene - to je 35 / 12 = 2.92, cca tri mesice dolu. Rozdil uz jen deset tisic.

Taky muze prijit nejaka nemoc nebo ztrata zakazky - dalsi penize dolu.
Obcas musis obnovit techniku - dalsi penize.

No a pak je to materska, duchod a tak... proste mi neprijde, ze by tech 10 000 navic stalo za vsechny ty ostatni ztraty.
1kulička 119729
2.6.2020 9:54:27
Libiku, ano ta formulace "nad míru obvyklou" je zvláštní. Mně přijde šílený, že se to musí překládat, ale fakt je, že to uzavření škol je velká zátěž pro mne jako matku 3 dětí. Nejstarší gymplánka si dokonce domluvila konzultaci se školní psycholožkou, že prostě není schopná se učit se současným nastavením. Její gympl to fakt dělá celé špatně, každý učitel si jede podle svého (jiné aplikace pro online vyučování), někdy se dozví žáci čas začínající online hodiny 5 minut předem. Někdo zadává úkoly emailem, jiný do bakalářů a jiný při hodině a když tam nejsi, protože jsi to nevěděl, tak se úkol nedozvíš. A deváťačka zase má tento týden 2 přijímací pohovory, do toho dělá závěrečné online testy a práce do školy a v pondělí ještě státní přijímačky. A navíc je mi skoro jasné, že matiku neudělá a budu jí muset hledat na poslední chvíli nějakou jinou školu. Prvňačku ani nezmiňuju, to je jasné, že musím vše s ní oddřít poctivě.
Monty 129940
2.6.2020 9:51:52
Buřte,
z 30 hrubého jako zaměstnanec máš nějakých 22 čistého (při variantě bez dětí). Ze 40 hrubého jako OSVČ, pokud beru ty nejběžnější OSVČ profese v okolí, které mají jako pracovní prostředek většinou jen hlavu a počítač – bez potřeby speciálních programů, kromě grafiků, co zas ale většinově vydělávají víc než 40 hrubého – zůstane 35. Nemám pocit, že 13 litrů navíc je v dnešní době pro většinu lidí tak zanedbatelná částka, ale na Rodině je tak nějak furt všechno jinak, než v mojí realitě, takže mě to vlastně už ani nepřekvapuje.
Buřt 147593
2.6.2020 9:44:35
Monty, jenze o tom to prave je.
Ze, aby se ti vyplatilo byt OSVC, musis mit proste o dost vyssi prijem, nez bys dostala jak zamestnanec. Protoze zamestnanec je vic chraneny, ma placneou dovolenou, spoustu naroku, vyssi duchod .. .bla bla.

Takze to, co se tu Libik snazi uz po x-te vysvetlit je, ze dava vetsi smysl mit pracovni pomer s medianovou mzdou nez byt OSVC s vydelkem o kousek vyssim.

Ze byt OSVC se vyplati treba pri dvojnasobnem vydelku.

To neni nic proti OSVC. To je pro jejich ochranu.
Monty 129940
2.6.2020 9:36:13
...nehledě na to, že při mediánu mezd kolem 30 litrů hrubého mi přijde pohrdání "40 hrubého" u OSVČ tak nějak legrační. ~;)
Saténové povlečení na Favi.cz - top výběr
Monty 129940
2.6.2020 9:34:12
Kuličko,
jistě, každý vychází z toho, co zná z vlastního okolí. Já se nikdy neptala lidí, kteří se živí tím, co lze nazvat „kontraktorstvím“, na jaké platformě pracují a za kolik. Předpokládám, že známý, co prodává/prodával nějaké stroje do Číny bude mít o hodně vyšší příjmy než lektorka jógy, byť nevím, jestli je OSVČ. Ale když si vezmu to spektrum činností, které se běžně jako OSVČ vykonávají, tak tu hranici 130 tis. měsíčně fakt překoná naprosté minimum lidí. Tudíž mi tvrzení Martiny, že by jako OSVČ musela platit 25 tis. měsíčně odvody, když jako zaměstnanec odvádí 15 přijde přitažené za vlasy.
libik 142094
2.6.2020 9:32:44
Kuličko, tohle říká zákon " Předmětem kompenzačního bonusu je výkon samostatné výdělečné činnosti.................. pokud subjekt kompenzačního bonusu nemohl tuto činnost zcela nebo z části vykonávat nad míru obvyklou.

Naprostá většina odborníků to překládá takto:
"je to pro každého, kdo nemohl vydělávat "nad míru obvyklou" výrobou roušek, desinfekcí nebo něčeho podobného"
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 10902  [Dalších 10632 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.