| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 10902  [Dalších 10572 >>]
1kulička 119729
1.6.2020 22:22:06
"Ptáš se, co mi přijde morální. Morální mi přijde, aby si i OSVČ platili nemocenský a sociální v normální výši, jako zaměstnanci. Platili by stejně a pak mi tedy i pobírali stejný dávky. To mi připadá morální.

Proč tobě připadá morální, že někdo si pojištění platí a někdo ne a oba dostanou stejně? (Resp. někteří, co neplatí, dostanou víc než ti, co platí, ale to už je spíš otázka výpočtu.)"

OSVČ mají jistou minimální zálohu na zdravotní i sociální pojištění, kterou musí platit, pokud si vydělají opravdu málo. Pokud si vydělají více, platí podle výše výdělku. Takže všichni OSVČ platí pojištění! Já platím jak mourovatá. A víš co se stane, když onemocním? Nic, pracuju z postele, normálka. Pojišťovna mi nedá 3 týdny vůbec nic a pak nějakou almužnu, která mi nepokryje ani ty mesíční paušály za pojištění. OSVČ nesmí marodit, když přijde o práci, žádné odstupné ho nečeká ani výpovědní doba, během které si může najít práci jinou. Proto platí procentuálně nižší odvody než zaměstnanec. Nikdo mu neproplatí 5 týdnů dovolené. Je to výhodné jen pro zdravé a schopné lidi. Jinak prostě živoří, žijí z nějakého minimálního výdělku a to že nyní dostanou víc než by si snad i vydělali jim opravdu nikdo nemusí závidět, není co. Zaměstnanec naopak má nárok na náhradu mzdy, na odstupné za několik měsíců atd. Co přesně ti na tom přijde pro zaměstnance nevýhodného jsem nějak nepochopila.
A že OSVČ šidí daně a neplatí pojištění...to jsi zastydla v devadesátkách nejspíš.
Ráchel, 3 děti 76748
1.6.2020 22:19:49
sedmi, na mě to má podobné účinky ~:-D
Ráchel, 3 děti 76748
1.6.2020 22:18:06
v čem je to nevýhodné? no protože zatímco ty dostáváš prvních 14 dní náhradu mzdy od zaměstnavatele, tak OSVČ nedostane nic a pak dostává toto:

Výše nemocenského za kalendářní den u OSVČ činí:

a) 60 % denního vyměřovacího základu od 15. do 30. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízené karantény,

b) 66 % denního vyměřovacího základu od 31. do 60. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízené karantény,

c) 72 % denního vyměřovacího základu od 61. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízené karantény.
Ráchel, 3 děti 76748
1.6.2020 22:11:36
ty asi furt nechápeš, že pro stát (a potažmo tedy pro nás všechny) je rozhodně ekonomicky výhodnější nenechat ty lidi padnout na dno. jako fronta na Úřadu práce není nic pozitivního pro nikoho.
Ráchel, 3 děti 76748
1.6.2020 22:09:44
přesně tak. manžel a dovolená? tejden v létě, tejden o Vánocích a nazdar. a to ještě dává práci druhým, byť externistům.

mmch pobavilo nás, jak Zaorálek oznámil, že ministerstvo podpoří malá nakladatelství, která už v minulosti dostala grant. my dostaneme prd, protože jsme se nikdy o nic neprosili, tak to máme za trest ~:-D
Ráchel, 3 děti 76748
1.6.2020 22:00:13
to ale klesl manželovi
libik 142094
1.6.2020 21:43:28
Sedmi, vidíš, jaký máš hezký cit pro jazyk~:-D
libik 142094
1.6.2020 21:41:20
Řekla OSVČ s roční historií a značnou hysterií~t~
Dětské postýlky - největší výběr na Favi.cz
77kraska 132593
1.6.2020 20:54:51
smarja, holky, tak se nehadejte, moje dva oblibene nikky (nechci psát nicky jako nicky)!

dyt zastavate uplne stejne nazory!
nordica 81215
1.6.2020 20:33:30
Konzervo, a kdo bude zajišt´ovat OSVČ placenou dovolenou, stravenky, nemocenskou, sotva je někde píchne, firemní tel., několikaměsíční výpovědní lhůtu atd. atd. Je vidět, že jsi celý život zaměstnanec hezky v závětří, s kůži na trhu jsi určitě nikdy nebyla, tak se tady nephoršuj nad někým, kdo nemá, co si sám nevydělá a na co si neuspoří. Tohle je fakt hodně trapné, vytahovat morálku.
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 10902  [Dalších 10572 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.