| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 480] Názory 481490 z 10902  [Dalších 10412 >>]
77kraska 132593
1.6.2020 13:41:07
Kat, OSVC si stejne musi tvorit rezervy....dovolenou mu nikdo neproplati, to holt cerpa z rezerv, proste nepracuje, tak nefakturuje

jeden rok jsem ted delala na statnim uradu....to byla pohodicka, v jidelne obedy za 4-37 Kc (4 Kc bezmasy obed!!!), prispevek vic jak 10 tisic na dovolenou jednou za rok..... kdyz zavreli jidelnu kvuli rekonstrukci, tak stravenky...prispevek na penzijni pripojisteni....o tom se OSVC ani nezda
Konzerva 153011
1.6.2020 13:40:59
"Konzervo, myslím, že řešíš ale 2 různé situace. Jak by to mělo fungovat (možná, nevidím do toho) a jak se zachovat operativně v takové extrémní situaci."

To máš pravdu. Ale měli bychom se z toho poučit a ten systém změnit. Je vidět, že ty mimořádné situace prostě budou nastávat - ať už je to nějaký virus, povodeň nebo třeba blackout.
libik 142094
1.6.2020 13:40:14
Vyvážené k čemu?

OSVČ má možnost čerpat neschopenku, pokud si dobrovolně platí nemocenské.
Konzerva 153011
1.6.2020 13:39:17
"Jinak jsem pro, ať má OSVČ stejně možnosti očr a PN. Proč ne? Ale tohle nikdo nenavrhl."

Kat, ale tahle možnost je. Mohou si platit nemocenskou. Jenže je to dobrovolné, tak skoro nikdo neplatí s poukazem na to, že to nepotřebují, protože se o sebe vždy postarají. No, je vidět, že ne vždy. A právě na to má sloužit to pojištění.

A myslím si, že velký průser nás čeká v nedaleké budoucnosti, kdy ti OSVČ, co celý život platí minimální sociálku, přestanou být schopní se živit a jejich minimální důchod jim nebude stačit.
Martina, 3 synové 101865
1.6.2020 13:39:10
část odvodů hradí zaměstnavatel a jsou to zhruba 2/3

Všechny odvody platí zaměstnavatel, kdo jiný? Zaměstnanec mu na ně vydělává. Na odvody i na svou mzdu. ~z~
libik 142094
1.6.2020 13:38:49
Sedmi, já se s tebou mohu shodnout v tom, že OSVČ netřeba vyhubit, ale naopak udržet, nicméně drobet mě sereš s těmi epitety o mravní vyspělosti, odvaze a iniciativě.~:-D

Dělaj prostě co umí (a mnohdy riskují z blbosti, nepřemýšlí, neumí počítat a pak perlí ála "neměla jsem ani den RD~t~, jako by to bylo nějaké zvláštní poslání třetího druhu.

Jako má mít jistý respekt k druhé straně zaměstnanec, tak i OSVČ~;)
77kraska 132593
1.6.2020 13:36:30
Monty, to je snad poprve za 25 let, kdy jsem OSVC, ze mi stat neco "dal"....jinak jsem nikdy na nic nemela narok, zato jsem musela platit a platit

jediny, kdo neco udelal pro OSVC, byl Topolanek (a jeho vlada), ze zvysil pausaly na naklady ze 40% na 60%.....to bylo myslim v dobe krize v roce 2008, uz nevim presne
K_at 121378
1.6.2020 13:36:27
Libiku, ona asi myšlenka toho, že OSVČ, který bude mít možnost čerpat normální neschopenku, nebo dostane v případě nějakého průšvihu cosi jako odstupné, by ale přece od věci nebylo.... Jde jen o to, aby to bylo vyvážené.
Saténové povlečení na Favi.cz - top výběr
K_at 121378
1.6.2020 13:34:07
Konzervo, já bych spíš tu energii vrhla směrem k těm, kteří žijí celý život na dávkách a pracovat by nešli ani za zlaté prasátko. Tím myslím fyzicky i duševně zdravé a práce schopné.
77kraska 132593
1.6.2020 13:33:34
libik, stat by mel OSVC podporovat uz jen proto, ze jsou vesmes iniciativnejsi nez "firma" (jinak by si nic nevydelali) a ze vyplnuji mezery na trhu, do kterych firma nikdy nepujde....firma vetsinou nebude posilat zamestnance do domacnosti jako hodinove manzely, opravare pracek, instalatery - jo, jsou takove firmy, ale moc jich neni

ostatne uz komunisti si uvedomili, ze nektere sluzby chybi a povolili jakesi OSVC, nekdy v roce 1988...pak vznikla na Pohorelci prvni soukroma cukrarna, nadsene jsme tam bezeli
[<<Předchozích 480] Názory 481490 z 10902  [Dalších 10412 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.