| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 10902  [Dalších 10402 >>]
libik 142094
1.6.2020 13:25:15
Konzervo, tak to ber tak, jako, že zaměstnavatelem OSVČ je stát, ten z něj profituje (neplatí mu dávky jako zaměstnanci), tak mu trošku přispívá (méně než skutečný zaměstnavatel zaměstnanci)

Vyvolávání této staré války je kontraproduktivní a nesmyslné.

Fakt si myslíš, že by zůstala nějaká OSVČ, pokud by měla platit 45 % svého zisku na zákonné pojištění? A zároveň z tohoto zisku 15% daň? To znamená OSVČ se slušným ziskem 600 tis ročně by z něj zaplatila 270 tisíc na zákonné pojištění a 65 tisíc daň? Zbylo by jí lehce přes 300 tisíc s tím, že by táhla veškerá rizika z toho, že byznys nebude?

Vzpamatuj se.

Neměli bychom živnostníky, měli bychom vyšší nezaměstnanost a nižší mzdy
Monty 129940
1.6.2020 13:22:55
Konzervo,
OMG, čerpají teď, protože jim nařízením státu vznikla škoda.
To fakt nechápeš, nebo to naschvál předstíráš?
K_at 121378
1.6.2020 13:17:33
Konzervo, myslím, že řešíš ale 2 různé situace. Jak by to mělo fungovat (možná, nevidím do toho) a jak se zachovat operativně v takové extrémní situaci.
Konzerva 153011
1.6.2020 13:10:30
".zamestnanec pokud se v praci neopije nebo neudela prusvih nebo se nestane nadbytecnym, tak se nema ceho bat"

No, zase taková pohodička to není. I zaměstnanci se bojí, že přijdou o práci, právě pro nadbytečnost. Akorát tam mají ten polštář výpovědní doby a odstupného (pokud není zaměstnavatel v platební neschopnosti, to jinak dostanou jen část).
K_at 121378
1.6.2020 13:09:08
Konzervo, výborně. Ale to je systémová změna, kterou asi nikdo teď nenavrhuje. Jinak jsem pro, ať má OSVČ stejně možnosti očr a PN. Proč ne? Ale tohle nikdo nenavrhl. A jinak - vůbec tu nejde o správnost či nesprávnost opatření. Naopak je nutné a morálně povinné, aby stát nesl zodpovědnost za ty, kteří zůstali náhle bez příjmu, či se jim výdělek značně omezil. Někdo tu dával srovnání, kolik % HDP dávají země na podporu v této situaci. My měli asi 0,7% (možná méně). Ostatní přes procento rozhodně. Možná i více.....
Konzerva 153011
1.6.2020 13:07:46
"Konzervo,
ale ta pětadvacítka, kterou OSVČ dostal, nejsou jeho peníze k utracení v šantánu. Často je to částka pokrývající jen zlomek nákladů, které běží, i když příjmy nejsou nebo skomírají."

No já si nemyslim, že by si za 15 tisíc mohl někdo vyskakovat v šantánu - i kdyby byl otevřenej. Je mi jasný, že to je na základní náklady. Ale pořád je to o tom, že do systému přispívají značně míň než zaměstnavatel+zaměstnanec, přičemž pořád dokola opakovaný zdůvodnění je, že jsou samostatní, že ze systému nic nečerpají, tak proč by do něj měli přispívat. A teď došlo na to, že čerpají.

Já rozumím tomu, že státu vyjde líp, když něco pustí než aby se mu najednou všichni ti lidi dostali do platební neschopnosti apod. Ale není to systémově správně. správně by ti všichni měli přispívat stejně.
Konzerva 153011
1.6.2020 13:02:38
"Konzervo, část odvodů hradí zaměstnavatel a jsou to zhruba 2/3, není to žádný český výmysl, jde o konsenzus v rámci EU, poplatek za to, že mám zaměstnance.

Není úplně fér tvrdit, že zaměstnanec platí víc."

No ale vcelku zaměstnavatel a zaměstnanec zaplatí víc než OSVČ. ~d~
K_at 121378
1.6.2020 13:01:56
Termixi, i kdyby jsi to měla dát na dobročinné účely.... Nebo dětem na spoření.
Rozkládací sedací soupravy na Favi.cz - největší výběr
77kraska 132593
1.6.2020 12:55:12
libik, jeji praci neznam a osobne ji nežeru jako nektere jine uzivatelky, na to je mi jeji styl prilis vzdaleny, ale faktem je, ze ma kancelar, zamestnance a prijmy, a to uz roky
Vážný2 158667
1.6.2020 12:53:40
Jasně, ale my ITíci a IT konzultanti už rozhodně jsme to, čemu se říkalo za první republiky dělnická šlechta. To byli třeba prý mašinfýrové tehdy.
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 10902  [Dalších 10402 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.