| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dotazníky a průzkumy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6453  [Dalších 6433 >>]
*Hany 30864
20.8.2023 13:25:38
Májo,
s těmi cyklostezkami a zvonky jsi to vystihla naprosto přesně. Je jen jediné místo, kde cyklista není pro ostatní terčem nadávek - bikeparky.
Evelyn1968,2děti 6269
19.8.2023 22:35:21
U nás ve městě na tom jezdí i matky s dětmi do školy, balancuje na jedné noze, na jednom rameni aktovku, před sebou dítě bez helmy. I obézní ženy 50+, my to taky úplně nepotřebujeme :-).
Senedra 14756
19.8.2023 21:28:43
magrato, souhlas... bydlím na vesnici a hlavně kluci jezdí na elektrokoloběžkách do školy ~d~ Místo toho, aby šli 5-15 minut pěšky ( a byl to jejich jediný pohyb za den), tak se vezou a pak šílí, když začne pršet, že jim koloběžka zmokne ~4~
magrata1 95172
19.8.2023 20:05:24
Ty elektrokoloběžky jsou mor. Nevíte, jestli na tom děcka mohou jezdit bez omezení věku? Jezdí dost nebezpečně, vozí se jich na tom víc nebo jedou rychle a nebezpečně pro sebe i okolí. Rodiče bych nakopala do pr.ele, děcka mají málo pohybu, tak jim ještě kupme elektrokoloběžku.~4~
Evelyn1968,2děti 6269
19.8.2023 19:58:24
Sluchátka si na přechodu sundávám. Když neslyším, tak i špatně vidím ~t~
Evelyn1968,2děti 6269
19.8.2023 19:55:41
Oni na ten přechod cyklisti lítají i takhle, když se to nesmí kdyby se to smělo tak nevím, a nejhorší jsou koloběžkáři, pro ně asi pravidla neplatí a jezdí všude.
Čumča. 160024
19.8.2023 18:38:28
Katko, to je fakt, to by mě nenapadlo - vážně by tam spousta cyklistů jezdila neúměrnou rychlostí, a bylo by to "o hubu"~d~
Katka a 2 výrostci 141251
19.8.2023 17:31:15
Májo, se vším souhlas. Jen k tomu přechodu, ty píšeš :

"Předpokládám, že ho přejíždím krokem, dávám úplnou přednost chodcům i autům."
Jenže takhle uvažuješ a chováš se ty. Pokud bude povoleno cyklistů přechod projet, bude spousta průserů, protože hromada bezmozků na ten přechod vlítne dvacítkou,třicítkou. Na to nemá řidič auta šanci zareagovat. Je to jiné, než když se blíží chodec chůzí...
Sama jezdím a taky mě vadí věčné vycvakávání a slézání. Ale ten přechod bych nechala, jak je...
Čumča. 160024
18.8.2023 23:47:17
Májo, já nebikuju, takže je dost zajímavý si přečíst, s čím se vy cyklisti potýkáte. Přijde mi to jako ohromná koncentrace negativních reakcí z okolí, to musí hrozně kazit náladu.

Všude se přepravuju autem a cyklisti mi, přiznám se~f~, kolikrát dost vadí. Hlavně v zimě, když je po stranách silnice nahrnutý sníh (je tedy o trochu zúžená), vozovka je místy namrzlá a venkovský cyklista vypadá na kole dost nejistě - nadávám, protože mi přijde, že moc nechybí, aby došlo ke kolizi~d~ Nenadávám jim, nadávám si pro sebe a předjíždím je s ohromným odstupem...

Beatin test prokázal, že se v tom houby orientuju, dopadla jsem špatně a i můj muž měl jen 75% (kdysi vášnivý cyklista)

Oba jsme se shodli, že bychom toho po cyklistech chtěli mnohem víc, než jim vyhláška ukládá.~e~
Mája+kluci 07, 11 95717
18.8.2023 21:02:42
Jsem dost aktivní cyklista (kolem 6tis km/rok), snažím se jezdit maximálně ohleduplně a předvídatelně, ale zároveň se nechci nechat zabít :-)
Jsou věci, které bych určitě nedovolovala - deštník (a obecně jakékoliv břemeno, které tě nutí držet se jen jednou rukou, pak se nedá bezpečně zabrzdit), sluchátka bez toho trasparentního režimu, velmi bych se přimlouvala i za obecnou povinnost helmy, tak jako je povinnost pásů v autě.
Městské cyklostezky(většinou navíc smíšené s chodci) jsou často zoufalství, pár set metrů, co tě vyplivne doprostřed šestiproudovky, případně neustálé arogantní cedule "cyklisto, slez z kola" nebo přerušování co pár metrů vjezdy apod. Tam se prostě jezdit nedá, není možné používat kolo stylem "30 m jedu - 5 m jdu". Do toho nevnímající inline bruslaři, lidé s pejsky navolno nebo na tenkém vodítku napříč. Navíc opravdu se nepříjemně často vyskytují lidí, kteří i přes slušnou prosbu neuhnou a tváří se, co s tím asi udělám ~d~
Zvonek jsem mívala, ale už ho nevozím. protože - zazvoním z větší dálky=neslyší ho, zazvoním blíž=často se leknou nebo nadávají, zvoním postupně třeba třikrát, jak se přibližuju = seřvou mě, co zvoním jak debil, kdo si myslím, že jsem... takže teď prostě dojedu na doslech, zpomalím a volám "s dovolením, prosím", následně děkuji. Přesto někteří jedovatě plivnou "máte mít zvonek". Ne, nemám, zvonek není v povinné výbavě už desítky let.
Další bod - chodníky a přechody. Na chodník se snažím za žádných okolností nevjet. Občas ale fakt musím kvůli různým výkopům apod., ale pak jedu úplně krokem, ruce na brzdách, pokud jdou chodci, tak zastavuju, vím, že tam nemám co dělat. Bohužel člověk vedoucí kolo vedle sebe zabírá na šířku hodně místa a někde je prostorově snesitelnější popojíždět krokem "na koloběžku".
Ale co fakt nepochopím, proč nesmím přejet přechod. Proč z toho kola mám slézt, zvlášť na cyklotrasách. Předpokládám, že ho přejíždím krokem, dávám úplnou přednost chodcům i autům. Proč mám klapat s karbonovými tretrami po silnici, když ten slézací a nalézací manévr zabere zbytečný čas, navíc hrozí, že někoho omylem kopnu, pokud se jako chodec rychle zezadu přiblíží, zatímco nasedám. Tohle je imho nesmysl ~d~
Stejně je to všechno o vzájemné ohleduplnosti, blbec všem znepříjemní den, ať už je cyklista, řidič nebo chodec. Pokaždé, když mě někdo bezdůvodně (na prázdné silnici) poleje naschvál ostřikovačema, tak je mi smutno, co asi mají tihle lidi za jed v mozku, že jim to udělá dobře ~:( a úplně stejně mi zvedá žluč bezohledný kretén na kole, který ohrožuje chodce nebo blokuje auta ~o~
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6453  [Dalších 6433 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.