| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 440] Názory 441450 z 21993  [Dalších 21543 >>]
kosatka2 89902
27.2.2023 11:47:44
Mám zkušenosti z několika různých škol, jako studentka, účastnice seminářů či jako spoluúčastnice výuky (přednášející).

Vyučující z mé státní školy přednášeli paralelně i na soukromé VŠ - ano, stejní lidé, nejspíš stejný obsah učiva, bohužel ne ti kvalitní učitelé.

Od kamarádek co si potřebovaly rychle doplnit vzdělání - nejsnadnější to bylo na soukromé VŠ, ale brečely nad ztraceným časem, nesmyslností, tj. tady potvrzuji "koupení si papíru". Měly se odevzdávat eseje, které stejně nikdo nečetl.

Můj obor lze studovat i na soukromých školách, prošly mi rukou desítky, snad stovky životopisů a NIKDO se soukromou VŠ se k nám nikdy nehlásil. Ani neznám široko daleko nikoho v mém oboru se soukromou VŠ.

Jedna kamarádka si pochvalovala soukromá psychoterapeutická studia, hned získala práci v oboru (VŠ v Praze, znám tam i pár vyučujících, celkem kapacity). Na jinou soukromou školu jsem pochvalu nezaznamenala.

Pak vím o známé, co jejich komplikované dítě bylo "uklizeno" na mezinárodní soukromou školu, aby něco nenáročného dělalo.

Sama jsem dělala jedno dálkové studium a občas dobrovolně šla na jejich prezenční výuku - objem zkušeností dálkařů a prezenčních se vůbec nedá srovnávat, i když testy i práce píší a odevzdávají všichni stejné. (Studovala jsem prezenčně + k tomu částečný úvazek + kombinované = dálkové studium)
Janinka a dvě princezny 132403
27.2.2023 11:20:18
PJano s vysokým školstvím mám docela zkušenosti. Když dostává VŠ peníze za studenta co si asi myslíš, že bude výsledek. Zejména za situace, kdy zájem je obrovský takže stačí jen nabrat. I tak si většina vš (čvut nevyjímaje) už platí marketing na nábor studentů.

Kromě uvedeného je problém taky ten, že do vš školství se nehrnou zkušení specialisté a manažeři, aby to tam "vedli a organizovali" ke spokojenosti akademických pracovníků a studentů. Školu řídí lidi z akademického světa a to, že je to pan docent nebo profesor neznamená, že je dobrý manažer a mít kolem sebe na tohle schopné lidi prostě žádná univerzita není schopna zaplatit. Stačí se podívat když univerzita shání třeba obyčejnou personalistku, právníka nebo tak.

Soukromá škola za mě neznamená koupený titul, jen že dostaneš za svoje peníze víc možností jak ho získat. Na státní škole si holt zaplatit další pokus ke státnicím nemůžeš.

A syn jednou pochopí, že to co zažil na vš už ho snad nikdy nečeká. Já jsme z UK, v 1. ročníku 1000 lidí, hlášení na zkoušky nově přes internet v době, kdy byla rozdílná rychlost. Spadlo? Pozdě? Potřebuješ jinak? no nezajímá, neodpovídá nikdo, dělej jak umíš, klidně 2 nebo 3 zkoušky v jeden den. Za tebou 999 dalších, kterým to nevadí a za vámi dalších 5000, kteří nebyli přijati. Individuál v 5. ročníku s těhotenským břichem jsem si musela jít osobně dojednat s proděkanem. Rozdávání předtermínů na zkoušky bylo s nadsázkou snad jako veřejné zakázky na magistrátu ~:-D V profesním životě bych ječela cosi o nastavení atd.
Jahala. 89330
27.2.2023 8:54:38
Dálkové studium je sice záhul , ale aspoň u nás jo všichni dávají při plném úvazku. A to rozhodně nemáme VŠ v místě všichni dojíždí a to dost daleko...
Yuki 00,03,07 49504
27.2.2023 7:44:59
dálková ale nemusí být zrovna soukromá, a že je dálkový studium pro dojíždějící velká zátěž, je prostě fakt
Renka + 3 26652
27.2.2023 7:37:07
Já mám dceru na státní VŠ a bohužel jednání některých vyučujících je taková podobné, jako když jsem studovala já. Nevypisování termínů, neochota cokoliv řešit, co na tom, že vypíší termíny tak, že studenti nemají šanci se přihlásit, protože jsou přihlášeni jinam, dokonce třeba na povinnou praxi a celkově takové dost neuctivé jednání. Věřím tomu, že na té soukromé by si tohle nikdo netroufl, ono to tak podobně bylo na tom soukromém gymnázium. Partnerský přístup s respektem, ale vůbec to neznamenalo, že automaticky prošli všichni, někteří tu školu prostě museli opustit. Ale na druhou stranu přístup jiný, ledacos v mnohém flexibilnější, výuka modernější. On si člověk prostě připlácí za kvalitu, nekupuje si známky.
Termix 105545
27.2.2023 6:02:15
Osobní zkušenost s MUP. Před cca šestnácti lety jsem tam pár let učila. Nevím, jak dnes, a ráda uvěřím, že tomu je jinak, ale tehdy jsem byla natolik rozčarovaná z nařízení shora, že jsem raději přešla na státní školu. Přišlo mi to jako absolutní degradace vzdělání.
Na státní VŠ ovšem taky nebylo vše zalité sluncem. To byl zase kompletně neflexibilní kolos.
Teď učím na jiné vysoké škole. Taková téměř rodinná věc. A vzhledem k oboru a množství studentů máme každý rok několikanásobný převis. Tady se o nákupu titulů vůbec bavit nelze.
K_at 121378
27.2.2023 5:06:47
Yuki, dálkovou VŠ opravdu nestudují jen učitelé. A evidentně fungují. Kamarádka studovala - nevím za kolik tedy - ale hodně měla online, včetně konzultací. Bylo to navazující studium. A ta péče byla opravdu velmi individuální chvílemi. Hodně lidí na ho, mohou si rozhodit část práce jak potřebují
Renka + 3 26652
27.2.2023 1:12:44
V zahraničí naopak čím dražší škola,tím má větší prestiž, titul opravdu není automaticky. U nás je to pořád takové myšlení, že státní musí být lepší a kdo si školu platí, tak nemusí nic umět. Což je prostě nesmysl. Na školu v zahraničí berou studenti půjčky. Mám příbuzné v USA a Kanadě, vím , jak tam vzdělání řešili a protože tam hraje dobré jméno školy roli i v profesním životě,tak holt platí jak mourovatí. Co mám v ČR zkušenosti ze soukromého gymnázia, tak tam výuka byla kvalitní, ale jednání učitelů lepší a mnohé nešvary státního školství tam nebyly. S VŠ zkušenosti nemám, ale věřila bych,že to může fungovat podobně.
Marika Letní 140743
27.2.2023 0:27:35
“neudělá všechno pro to, aby dala titul, kdo by tam potom chodil, kdyby to nebyla jistota?”

Někde možná. Ale asi pak riskují že jim vezmou akreditaci. Což se tedy děje i státním vš. Řekla bych že se to nedá vzít šmahem a říct že každý studium dokončí když zaplatil. Vždyť i na státních vš se platí doplňující a rozšiřující studium.

Mimochodem vyučující přednášejí i na více vš, jak na státní tak i soukromé. Namátkou Romancov na UK a na MUP. Politolog, který se za poslední rok vyjadřuje často v médiich k Rusku.
Alena 129302
26.2.2023 23:57:38
"protože pokud už někdo zaplatí, škola mu ten titul dá, třeba si zaplatí další termín zkoušky" Yuki, to myslis vazne? Zjevne zadnou soukromou VS neznas, ale vis jak to na nich chodi? Soukrome stredni skoly take prodavaji maturity?
[<<Předchozích 440] Názory 441450 z 21993  [Dalších 21543 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.